Honderden kopers en verkopers op illegale marktplaatsen opgepakt
DEN HAAG (ANP) - Bij een internationale politieactie zijn zeker 270 mensen gearresteerd voor handel op ondergrondse onlinemarktplaatsen. Ze kochten en verkochten onder meer drugs, wapens en namaakspullen. In Nederland werden vier mensen opgepakt.
Bij Operatie RapTor werd volgens de Europese politiedienst Europol 184 miljoen euro aan contant en virtueel geld in beslag genomen. Ook vonden rechercheurs ruim 2000 kilo drugs, meer dan 180 wapens, ruim 12.500 namaakproducten en ruim 4000 kilo illegale tabak.
De verdachten zouden hebben gehandeld via marktplaatsen op het darkweb, een afgeschermd deel van internet dat alleen met speciale Tor-software te bereiken is. Ze maakten onder meer gebruik van de diensten Nemesis, Tor2Door, Bohemia/Cannabia en Kingdom Markets, die eerder uit de lucht zijn gehaald. Europol noemt de actie "een duidelijk signaal naar criminelen die zich verschuilen achter de illusie dat ze anoniem zijn".
Monopoly Market
In de Verenigde Staten werden 130 mensen gearresteerd, in Duitsland 42, in het Verenigd Koninkrijk 37 en in Frankrijk 29. Verder waren er arrestaties in Zuid-Korea (19), Oostenrijk (4), Brazilië (3), Zwitserland en Spanje (beide 1).
Twee jaar geleden was er een vergelijkbare internationale actie, Operatie SpecTor. Daarbij werd de ondergrondse onlinemarktplaats Monopoly Market uit de lucht gehaald. Wereldwijd waren er 288 arrestaties, waaronder tien in Nederland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nog altijd zijn te weinig kinderen in Den Haag gevaccineerd tegen ziektes als bof, mazelen, rodehond en difterie. De zogeheten vaccinatiegraad is "op een zorgwekkend laag niveau", aldus de gemeente. Die concludeert dat daardoor "een verhoogd risico bestaat op uitbraken van infectieziekten".
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.
15 uur geledenROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
18 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
21 uur geleden