Honderden klimaatactivisten verzamelen voor protest in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Honderden klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) verzamelen zich zaterdagochtend in Den Haag voor een protest tegen overheidssteun voor de fossiele industrie. De bedoeling is dat later op zaterdag de Utrechtsebaan (A12) wordt geblokkeerd, zoals XR al vele malen eerder deed.
Bij deze editie van het klimaatprotest lopen de activisten rond het middaguur vanuit verschillende plekken in de stad "in langzaam tempo" een mars op openbare wegen richting de A12, verklaarde XR eerder. Bij het stuk weg liggen de tijdelijke Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat.
Iets na 11.30 uur verzamelden zich vele honderden klimaatdemonstranten op een van de locaties in de stad, waarvandaan inmiddels een mars is ingezet. Ze hebben spandoeken met teksten als "Stop subsidies aan de fossiele industrie" en scanderen leuzen als 'We zijn het zat, heel Den Haag plat'. De politie is met een paar busjes aanwezig, maar grijpt niet in. De sfeer is vooralsnog gemoedelijk.
Terugkrabbelen politiek
De actie werd ongeveer een maand geleden aangekondigd. De activisten vinden dat de politiek terugkrabbelt van eerdere plannen om te onderzoeken hoe fossiele subsidies afgebouwd kunnen worden.
De klimaatdemonstranten willen dat demissionair klimaatminister Rob Jetten haast maakt met de afbouw van subsidies. De bewindsman zelf zegt dat het protest te vroeg komt. Hij wil volgende week voorstellen naar buiten brengen om fossiele subsidies en andere belastingvoordelen af te bouwen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
28 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat ongeveer driehonderd mensen benaderen die mogelijk zijn gedupeerd door beleggingsfraude. De politie wil ze informeren dat ze cryptogeld overmaken naar vermoedelijke oplichters, en adviseert ze daarmee te stoppen. Dat meldt de politie.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt zich grote zorgen over de Nederlandse infrastructuur. Wegen, vaarwegen, bruggen en sluizen zijn toenemend beschadigd en versleten. De infrastructuur is "de ruggengraat van onze samenleving en economie", meent directeur Martin Wijnen, en om die veilig te houden is volgens hem meer geld nodig.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.
7 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.
12 uur geleden