Honderden klimaatactivisten bij A10 in Amsterdam voor demonstratie
AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden klimaatactivisten staan rond het middaguur langs de snelweg A10 in Amsterdam. Ze zijn daar voor de demonstratie die Extinction Rebellion eerder heeft aangekondigd. De klimaatactiegroep wil de weg blokkeren als protest tegen de investeringen in de fossiele industrie door ING.
Een groot deel van de demonstranten staat nog op het aangewezen terrein om te demonstreren. Dat is naast de A10. Verder is er veel politie op de been. Ook staan veel politiebusjes klaar, aldus een verslaggever van het ANP. Verkeer rijdt vooralsnog gewoon door.
Het is de tweede keer dat klimaatactivisten de A10 willen blokkeren. Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de demonstratie verboden. Ze zei eerder bij een debat in de gemeenteraad dat de "proportionaliteit" anders wordt gewogen, omdat het de tweede keer zou zijn dat de klimaatactivisten de weg blokkeren. Zaterdagochtend zegt een journalist op het sociale medium X dat politieagenten wat spullen hebben ingenomen van demonstranten.
Meer uit Binnenland
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het lukt jonge starters op de woningmarkt beter een eerste huis te kopen. In het laatste kwartaal van vorig jaar lag het aantal hypotheekaanvragen van deze groep 169 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. Dat meldt De Hypotheker.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de Waddeneilanden vanaf middernacht ingeschaald op code groen, het laagst mogelijke niveau. Dinsdag gold al code groen op de Waddeneilanden, maar de verwachting was dat het er woensdag code geel zou worden. Die verwachting valt volgens het KNMI weg: het vriest er niet en de temperatuur zakt woensdag ook niet onder nul graden, aldus een woordvoerder. Ook wordt er weinig tot geen sneeuwval verwacht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht adviseert mensen die woensdag de weg op moeten in elk geval een warme jas en een opgeladen telefoon mee te nemen, ook als ze maar een korte rit willen maken. Daarnaast moeten ze voor vertrek goed naar de actuele situatie op de weg kijken, laat een woordvoerster van de ANWB weten.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben dinsdag ongeveer 8 miljoen kilo zout over de Nederlandse wegen gestrooid. Maandag werd 12 miljoen kilo gestrooid. De voorraad is voorlopig nog lang niet op, de organisatie had aan het begin van de winter zo'n 250 miljoen kilo tot haar beschikking.
10 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Dinsdag gingen 2200 praktijkexamens bij het CBR niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen meldt dat 1000 examens wel doorgingen. Die werden vooral in het zuiden en noorden van het land afgenomen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten melden dat het strooizout plaatselijk bijna op is. Dat is bijvoorbeeld het geval in Heiloo, Bergen en Leiderdorp. Daardoor kan alleen op de belangrijkste wegen gestrooid worden of wordt het strooizout gemengd met zand.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het KNMI verwacht woensdagochtend veel sneeuw en gladheid en daarom geldt in vrijwel het hele land code oranje. Dat is het op een na hoogste waarschuwingsniveau. Alleen in Limburg en op de Waddeneilanden blijft code geel gelden.
12 uur geleden