Honderden klachten over 5G-complottheorie in Brits programma
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom heeft honderden klachten gekregen over een programma waarin een complottheorie over het coronavirus en zendmasten aan de orde kwam. De toezichthouder zegt dat een onderzoek wordt ingesteld.
In het Verenigd Koninkrijk zijn herhaaldelijk zendmasten het doelwit van vandalen, mogelijk mensen die denken dat er een verband is tussen 5G en de verspreiding van het virus. Daar is geen bewijs voor. De Britse autoriteiten noemen de theorie gevaarlijk nepnieuws.
Presentator Eamonn Holmes van ITV-programma This Morning benadrukte tegen vandalisme te zijn, maar had ook kritiek op de wijze waarop journalisten berichten over de theorieën rond telecommunicatie en het coronavirus.
"Ik accepteer niet dat mainstream-media die meteen als onwaar bestempelen, terwijl ze dat niet weten", zei Holmes. "Het is makkelijk om te zeggen dat het niet waar is, omdat dat past bij het verhaal dat de staat wil vertellen."
Ofcom zegt tot dusver 419 klachten te hebben gehad over het programma. ITV heeft nog niet gereageerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.
13 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
4 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
4 uur geleden