Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden klachten over 5G-complottheorie in Brits programma

Honderden klachten over 5G-complottheorie in Brits programma

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom heeft honderden klachten gekregen over een programma waarin een complottheorie over het coronavirus en zendmasten aan de orde kwam. De toezichthouder zegt dat een onderzoek wordt ingesteld.

In het Verenigd Koninkrijk zijn herhaaldelijk zendmasten het doelwit van vandalen, mogelijk mensen die denken dat er een verband is tussen 5G en de verspreiding van het virus. Daar is geen bewijs voor. De Britse autoriteiten noemen de theorie gevaarlijk nepnieuws.

Presentator Eamonn Holmes van ITV-programma This Morning benadrukte tegen vandalisme te zijn, maar had ook kritiek op de wijze waarop journalisten berichten over de theorieën rond telecommunicatie en het coronavirus.

"Ik accepteer niet dat mainstream-media die meteen als onwaar bestempelen, terwijl ze dat niet weten", zei Holmes. "Het is makkelijk om te zeggen dat het niet waar is, omdat dat past bij het verhaal dat de staat wil vertellen."

Ofcom zegt tot dusver 419 klachten te hebben gehad over het programma. ITV heeft nog niet gereageerd.

Meer uit Buitenland

Hegseth wacht mogelijk volgende week afzettingsprocedure in Huis

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Thomas Massie, een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden, heeft tegen persbureau Bloomberg gezegd dat hij "absoluut" een voorstel tot afzetting indient tegen minister van Defensie Pete Hegseth zodra het Huis volgende week weer bijeenkomt. Om zo'n procedure te starten is een gewone meerderheid in het Huis genoeg.

47 minuten geleden
Journaliste Yoani Sánchez vrij na 'willekeurige detentie' in Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De onafhankelijke journalist Yoani Sánchez, een gerespecteerde verslaggever in Cuba, heeft bekendgemaakt dat ze is vrijgelaten na een "willekeurige detentie" van enkele uren in Havana.

47 minuten geleden
Rapport: opwarming kan met hard ingrijpen stoppen op 1,7 graden

BERLIJN (ANP) - De opwarming van de aarde kan in theorie rond 2050 tot stilstand worden gebracht, bij een opwarming van circa 1,7 graden ten opzichte van de pre-industriële tijd, concluderen onderzoekers van Climate Analytics in een vrijdag verschenen rapport. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten er twee dingen gebeuren: fossiele brandstoffen als olie, gas en kolen moeten zo snel mogelijk worden afgebouwd én de uitstoot van methaangas en andere broeikasgassen die relatief kort in de atmosfeer blijven hangen moet nu echt worden aangepakt.

48 minuten geleden
Bijna 450 aanhoudingen in Frankrijk in verband met protesten

PARIJS (ANP) - Volgens voorlopige cijfers die het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken om 20.00 uur naar buiten bracht, zijn er donderdag door heel Frankrijk 448 mensen gearresteerd bij nieuwe protesten tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Daarnaast raakten in totaal 53 leden van de veiligheidstroepen gewond.

52 minuten geleden
Trump spreekt met Russische gezant Dmitrijev in Witte Huis

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in het Witte Huis een ontmoeting gehad met de Russische presidentiële gezant Kirill Dmitrijev. Het was de eerste ontmoeting tussen de twee. Na afloop zei Trump tegen verslaggevers dat er een "groot akkoord" aan zit te komen dat "meer dan alleen Oekraïne" en "mogelijk heel Europa" omvat. Details gaf hij niet.

53 minuten geleden
Democraat Nithya Raman wordt burgemeester van Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - De Democraat Nithya Raman heeft Karen Bass verslagen in de strijd om het burgemeesterschap van Los Angeles. De eveneens Democratische Bass is sinds 2022 burgemeester van de na New York grootste Amerikaanse stad.

4 uur geleden
Californische gouverneur zet 548 doodstraffen om in levenslang

SACRAMENTO (ANP) - De Californische gouverneur Gavin Newsom heeft de doodstraffen van alle 548 gevangenen op 'death row' in die staat omgezet in levenslange gevangenisstraffen zonder uitzicht op voorwaardelijke vrijlating. Dat meldt zijn kantoor in een brief.

5 uur geleden