Honderden kilo's cocaïne aangespoeld op Frans strand
RRENNES (ANP) - Op het strand van het Franse kustplaatsje Réville is zondagochtend een grote hoeveelheid drugs aangespoeld. De lokale politie zegt maandagavond tegen radiozender France Bleu dat het om zo'n 800 kilo cocaïne gaat. Die zat verpakt in dertig zakken.
Waar de drugs vandaan komen en hoe deze op het strand in Normandië belandden, weten de autoriteiten niet. Wel zegt openbaar aanklager Pierre-Yves Marot dat het bekend is dat drugs over zee van het Caribische Martinique naar Le Havre gesmokkeld worden. "Een drugsvondst in de regio is dus niet per se verrassend, maar dit is wel een zeer grote hoeveelheid", aldus Marot tegenover France Bleu.
In 2019 werd aan de Franse kust ook een grote cocaïnevondst gedaan. Toen spoelde zo'n 1600 kilo van het verdovende middel aan in het zuidwesten van het land bij Saint-Jean-de-Luz, niet ver van de Spaanse grens.
De burgemeester van Réville zegt tegen de lokale krant La Manche Libre dat hij nog nooit eerder over drugs op het strand van zijn dorp heeft gehoord. "De zee brengt ons zowel het beste als het slechtste", aldus de burgemeester. De politie onderzoekt de zaak.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
9 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
12 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
13 uur geleden