Honderden invallen in groot Europees btw-fraudeonderzoek
LUXEMBURG (ANP) - De autoriteiten hebben in een onderzoek naar btw-fraude vorige week in meerdere Europese landen invallen gedaan. Daarbij is voor honderdduizenden euro's aan geld, auto's en apparatuur in beslag genomen en zijn vier mensen aangehouden. Ook in Nederland werden invallen gedaan, meldt het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) deze woensdag.
Door de fraude is volgens EPPO voor ruim 200 miljoen euro aan belastingen en douaneheffingen ontdoken. Bij het onderzoek waren ruim driehonderd functionarissen betrokken, onder meer van de Nederlandse FIOD. Er werden tweehonderd doorzoekingen gedaan. Het onderzoek droeg de schuilnaam Masquerade Ball, gemaskerd bal.
De vermoedelijke fraudeurs zouden mensen met een Chinees paspoort zijn die goederen uit dat land importeerden naar EU-landen. Er werden vervalste facturen opgemaakt waarop een veel te lage waarde werd vermeld voor de spullen die werden ingevoerd. Het ging om textiel, schoenen en kleine elektronica. Ook werd volgens EPPO geknoeid met een speciale importprocedure voor doorvoer binnen de EU. Het Europees OM zegt dat gebruikgemaakt werd van een "enorm netwerk van tussenpersonen", vooral in Nederland, Duitsland en België.
In hechtenis
De aangehouden mensen zitten volgens het Europees OM momenteel in hechtenis. In Nederland zijn geen mensen opgepakt, laat een woordvoerster van het EPPO weten. Volgens haar vond het onderzoek vooral in Duitsland plaats.
De FIOD deed in Nederland onderzoek bij bedrijven die mogelijk medewerking hebben verleend aan de fraudeurs, meldt de zegsvrouw. Van die bedrijven zijn ook documenten opgevraagd. Details over de organisaties kan ze niet geven.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
2 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
9 uur geleden