Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden invallen in groot Europees btw-fraudeonderzoek

Honderden invallen in groot Europees btw-fraudeonderzoek

LUXEMBURG (ANP) - De autoriteiten hebben in een onderzoek naar btw-fraude vorige week in meerdere Europese landen invallen gedaan. Daarbij is voor honderdduizenden euro's aan geld, auto's en apparatuur in beslag genomen en zijn vier mensen aangehouden. Ook in Nederland werden invallen gedaan, meldt het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) deze woensdag.

Door de fraude is volgens EPPO voor ruim 200 miljoen euro aan belastingen en douaneheffingen ontdoken. Bij het onderzoek waren ruim driehonderd functionarissen betrokken, onder meer van de Nederlandse FIOD. Er werden tweehonderd doorzoekingen gedaan. Het onderzoek droeg de schuilnaam Masquerade Ball, gemaskerd bal.

De vermoedelijke fraudeurs zouden mensen met een Chinees paspoort zijn die goederen uit dat land importeerden naar EU-landen. Er werden vervalste facturen opgemaakt waarop een veel te lage waarde werd vermeld voor de spullen die werden ingevoerd. Het ging om textiel, schoenen en kleine elektronica. Ook werd volgens EPPO geknoeid met een speciale importprocedure voor doorvoer binnen de EU. Het Europees OM zegt dat gebruikgemaakt werd van een "enorm netwerk van tussenpersonen", vooral in Nederland, Duitsland en België.

In hechtenis

De aangehouden mensen zitten volgens het Europees OM momenteel in hechtenis. In Nederland zijn geen mensen opgepakt, laat een woordvoerster van het EPPO weten. Volgens haar vond het onderzoek vooral in Duitsland plaats.

De FIOD deed in Nederland onderzoek bij bedrijven die mogelijk medewerking hebben verleend aan de fraudeurs, meldt de zegsvrouw. Van die bedrijven zijn ook documenten opgevraagd. Details over de organisaties kan ze niet geven.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

56 minuten geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

2 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

4 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

11 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

15 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

16 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

16 uur geleden