Honderden in Den Haag lopen mars voor Palestijnen
DEN HAAG (ANP) - Enkele honderden pro-Palestijnse demonstranten lopen zaterdagochtend een mars van het Haagse Transvaalpark naar het Zuiderpark.
Voorafgaand aan de mars werd een islamitisch gebed gehouden en werd de menigte toegesproken. "Deze mars is geen mars van agressie, maar van vrede", zei de spreker. Met de mars willen de deelnemers wijzen op het "onrecht dat zich in de wereld voordoet en vooral in Palestina".
Een aantal deelnemers heeft Palestijnse vlaggen meegenomen en protestborden en spandoeken met daarop de tekst "Free Palestine". Verder beschuldigen deelnemers Israël van terrorisme en roepen ze "Allahu Akbar". Ook is er een deelnemer die wappert met een groene vlag met een Arabische tekst. De vlag lijkt op die van Hamas, een groepering die onder meer door de EU wordt beschouwd als terroristische organisatie, maar is dat niet. De politie in Den Haag schrijft op X dat de vlag niet strafbaar is.
De stoet wordt begeleid door de politie, die aanwezig is met onder meer busjes, paarden en op de fiets. Ook buurtvrijwilligers lopen mee met de stoet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De angst om iets fout te doen bij het reanimeren blijkt voor mensen de grootste drempel om zich aan te melden voor burgerhulpverlening, blijkt uit onderzoek in opdracht van de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - In de buurt van Woerden is een trein ontruimd nadat er brand was geconstateerd. Volgens NS staan zo'n 120 gestrande reizigers in een weiland naast het traject tussen Utrecht en Rotterdam. De brandweer is ter plaatse en het vuur in de trein is uit. Niemand raakte gewond.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.
12 uur geledenNICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.
15 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.
17 uur geleden