Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden herdenken Navalny in Amsterdam en Den Haag

Honderden herdenken Navalny in Amsterdam en Den Haag

AMSTERDAM/DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken herdenken mensen vrijdagavond de overleden Russische oppositieleider Aleksej Navalny. Bij het monument op de Dam in Amsterdam hebben zich enkele honderden mensen verzameld. Ook bij de Russische ambassade in Den Haag zijn het er meer dan honderd. Vrijdag werd bekend dat de 47-jarige Poetin-criticus was overleden in een Russische strafkolonie, waar hij sinds 2021 zat.

Enkele aanwezigen op de Dam hebben protestborden meegenomen met teksten als 'Putin is a killer' en 'don't give up'. Ook liggen er tientallen bosjes bloemen bij het monument en worden speeches in het Russisch gegeven. "Navalny was ons geweten. Hij was altijd energiek en heeft mensen gemotiveerd om te stemmen", zei een van de sprekers. "Dat is de verdienste van Navalny voor Rusland."

Mensen zijn emotioneel en omhelzen elkaar, ziet een ANP-verslaggeefster. VVD-Kamerlid Ruben Brekelmans, ook aanwezig, noemde Navalny "een inspiratie voor politici in de hele wereld". "Hij was mijn rockster", vertelt een jonge vrouw. "Hij heeft mij en heel veel mensen van mijn generatie de waarden van vrijheid geleerd."

Voor het gebouw van de Russische ambassade in Den Haag zijn bloemen gelegd en branden kaarsjes. Aan het hek hangt een foto van Navalny en zijn blaadjes met teksten in het Russisch opgeplakt. Op een blaadje staat in het Engels 'You cannot kill us all'.

Meer uit Binnenland

Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

4 minuten geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

16 minuten geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

25 minuten geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

44 minuten geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

1 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

1 uur geleden
Hulpdiensten na evacuatievlucht cruiseschip aangekomen bij LUMC

LEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.

1 uur geleden