Honderden herdenken Navalny in Amsterdam en Den Haag
AMSTERDAM/DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken herdenken mensen vrijdagavond de overleden Russische oppositieleider Aleksej Navalny. Bij het monument op de Dam in Amsterdam hebben zich enkele honderden mensen verzameld. Ook bij de Russische ambassade in Den Haag zijn het er meer dan honderd. Vrijdag werd bekend dat de 47-jarige Poetin-criticus was overleden in een Russische strafkolonie, waar hij sinds 2021 zat.
Enkele aanwezigen op de Dam hebben protestborden meegenomen met teksten als 'Putin is a killer' en 'don't give up'. Ook liggen er tientallen bosjes bloemen bij het monument en worden speeches in het Russisch gegeven. "Navalny was ons geweten. Hij was altijd energiek en heeft mensen gemotiveerd om te stemmen", zei een van de sprekers. "Dat is de verdienste van Navalny voor Rusland."
Mensen zijn emotioneel en omhelzen elkaar, ziet een ANP-verslaggeefster. VVD-Kamerlid Ruben Brekelmans, ook aanwezig, noemde Navalny "een inspiratie voor politici in de hele wereld". "Hij was mijn rockster", vertelt een jonge vrouw. "Hij heeft mij en heel veel mensen van mijn generatie de waarden van vrijheid geleerd."
Voor het gebouw van de Russische ambassade in Den Haag zijn bloemen gelegd en branden kaarsjes. Aan het hek hangt een foto van Navalny en zijn blaadjes met teksten in het Russisch opgeplakt. Op een blaadje staat in het Engels 'You cannot kill us all'.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
1 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
8 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
11 uur geleden