Honderden herdenken Navalny in Amsterdam en Den Haag
AMSTERDAM/DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken herdenken mensen vrijdagavond de overleden Russische oppositieleider Aleksej Navalny. Bij het monument op de Dam in Amsterdam hebben zich enkele honderden mensen verzameld. Ook bij de Russische ambassade in Den Haag zijn het er meer dan honderd. Vrijdag werd bekend dat de 47-jarige Poetin-criticus was overleden in een Russische strafkolonie, waar hij sinds 2021 zat.
Enkele aanwezigen op de Dam hebben protestborden meegenomen met teksten als 'Putin is a killer' en 'don't give up'. Ook liggen er tientallen bosjes bloemen bij het monument en worden speeches in het Russisch gegeven. "Navalny was ons geweten. Hij was altijd energiek en heeft mensen gemotiveerd om te stemmen", zei een van de sprekers. "Dat is de verdienste van Navalny voor Rusland."
Mensen zijn emotioneel en omhelzen elkaar, ziet een ANP-verslaggeefster. VVD-Kamerlid Ruben Brekelmans, ook aanwezig, noemde Navalny "een inspiratie voor politici in de hele wereld". "Hij was mijn rockster", vertelt een jonge vrouw. "Hij heeft mij en heel veel mensen van mijn generatie de waarden van vrijheid geleerd."
Voor het gebouw van de Russische ambassade in Den Haag zijn bloemen gelegd en branden kaarsjes. Aan het hek hangt een foto van Navalny en zijn blaadjes met teksten in het Russisch opgeplakt. Op een blaadje staat in het Engels 'You cannot kill us all'.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
14 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
17 uur geleden