Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden grienden gestorven bij Tasmanië

Honderden grienden gestorven bij Tasmanië

HOBART (ANP) - Honderden grienden die waren gestrand bij het Australische eiland Tasmanië, hebben dat niet overleefd. Reddingswerkers zeggen volgens omroep ABC dat 380 van de circa 450 walvisachtige dieren zijn gestorven.

Reddingswerkers proberen sinds maandag om de dieren te redden uit hun benarde positie. Ze hadden aanvankelijk te maken met een groep van ongeveer 270 grienden die vastzaten bij een zandbank aan de westkust van het eiland. Toen ze later vanuit de lucht op verkenning gingen, ontdekten ze nog een grote groep gestrande dieren. Het is voor zover bekend de eerste keer in de Tasmaanse geschiedenis dat zo'n groot aantal grienden vast is komen te zitten aan de kust.

Het lukte de tientallen medewerkers van de parken- en wilddienst, vissers en vrijwilligers om zo'n 50 grienden te redden. Dat is zwaar werk waarbij de reddingswerkers tot hun middel in ijskoud water staan en proberen zeilen om de grote dieren heen te krijgen zodat zij met behulp van schepen naar dieper water gesleept kunnen worden. Zo'n 30 andere grienden zitten nog vast en vechten voor hun leven.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt dat verbinding met Starlink is verbeterd

KYIV (ANP/AFP) - Het Oekraïense ministerie van Defensie meldt dat de verbinding met Starlink in het land is verbeterd. Al zou het bedrijf van Elon Musk wel beperkingen blijven hanteren voor hoe snel drones zich kunnen verplaatsen, terwijl ze verbonden blijven met de dienst.

38 minuten geleden
Gevangene in het Duitse Essen ontsnapt bij doktersafspraak

ESSEN (ANP/DPA) - In de Duitse stad Essen is een gevangene ontsnapt die naar een doktersafspraak werd gebracht. Twee gemaskerde mannen wisten de twee gevangenisbewaarders woensdagmiddag te overmeesteren bij de medische praktijk. De gevangene ging ervandoor op een elektrische scooter.

1 uur geleden
Zelensky vindt verlies van VS als trouwe bondgenoot 'jammer'

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het is jammer dat Oekraïne de Verenigde Staten verliest als trouwe bondgenoot. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met de Britse presentator Piers Morgan.

3 uur geleden
Recordaantal scheepsaanvallen bij Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - Sinds zondag zijn er zeker tien schepen aangevallen in of bij de Straat van Hormuz, blijkt uit gegevens van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) en de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Dat is een recordaantal in zo'n korte periode sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran.

3 uur geleden
Rusland meldt aanvallen Oekraïne op raffinaderijen, Kyiv ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische vicepremier Aleksandr Novak zegt dat Oekraïne woensdag twee olieraffinaderijen in Rusland heeft aangevallen. Oekraïne heeft deze beschuldigingen ontkend.

5 uur geleden
Kenia meldt tweede besmetting met ebolavirus

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is een tweede geval van ebola vastgesteld, meldt het ministerie van Volksgezondheid in dat land. Het gaat om een naaste van de 40-jarige zakenman bij wie een week eerder ebola werd vastgesteld.

5 uur geleden
Britse uitgever stopt samenwerking met Sally Rooney om activisme

CASTLEBAR (ANP) - De Britse uitgever Faber & Faber stopt met het aanbieden van de boeken van Sally Rooney. Dat zegt de Ierse bestsellerauteur tegen The Guardian. Reden voor de breuk is haar steun voor Palestine Action, een actiegroep die in juli 2025 door het VK werd verboden en is aangemerkt als terroristisch.

6 uur geleden