Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden grienden gestorven bij Tasmanië

Honderden grienden gestorven bij Tasmanië

HOBART (ANP) - Honderden grienden die waren gestrand bij het Australische eiland Tasmanië, hebben dat niet overleefd. Reddingswerkers zeggen volgens omroep ABC dat 380 van de circa 450 walvisachtige dieren zijn gestorven.

Reddingswerkers proberen sinds maandag om de dieren te redden uit hun benarde positie. Ze hadden aanvankelijk te maken met een groep van ongeveer 270 grienden die vastzaten bij een zandbank aan de westkust van het eiland. Toen ze later vanuit de lucht op verkenning gingen, ontdekten ze nog een grote groep gestrande dieren. Het is voor zover bekend de eerste keer in de Tasmaanse geschiedenis dat zo'n groot aantal grienden vast is komen te zitten aan de kust.

Het lukte de tientallen medewerkers van de parken- en wilddienst, vissers en vrijwilligers om zo'n 50 grienden te redden. Dat is zwaar werk waarbij de reddingswerkers tot hun middel in ijskoud water staan en proberen zeilen om de grote dieren heen te krijgen zodat zij met behulp van schepen naar dieper water gesleept kunnen worden. Zo'n 30 andere grienden zitten nog vast en vechten voor hun leven.

Meer uit Buitenland

Braziliaanse president Lula dingt mee naar vierde termijn

SÃO PAULO (ANP/AFP/RTR) - Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft zich opnieuw kandidaat gesteld voor het Braziliaanse presidentschap. De zittende president dingt daarmee mee naar een vierde en laatste termijn in de presidentsverkiezingen van oktober. Lula kondigde zijn kandidatuur aan tijdens een partijcongres van zijn Arbeiderspartij in São Paulo.

2 uur geleden
Doden bij helikoptercrash ten westen van Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen twee blushelikopters ten westen van Athene zijn twee inzittenden om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om de bemanning van een van de twee toestellen. De bemanning van het tweede toestel werd levend aangetroffen.

3 uur geleden
Doden bij zelfmoordaanslag tijdens protest in Noord-Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Een zelfmoordterrorist heeft zondag een aanslag gepleegd nabij een politiebureau tijdens een protest in het Pakistaanse district Swat. Dertien mensen kwamen daarbij om, onder wie acht politieagenten, aldus de politie. Eerder meldde de politie zeven doden, onder wie vier agenten. Er vielen ook zeker twintig gewonden, onder wie enkele zwaargewonden.

4 uur geleden
Twee blushelikopters in Griekenland op elkaar gebotst

ATHENE (ANP) - Ten westen van Athene zijn twee blushelikopters op elkaar gebotst en vervolgens gecrasht, melden Griekse media op gezag van de brandweer.

6 uur geleden
Stroomproductie Servië geraakt door lage waterstand Donau

BELGRADO (ANP/AFP) - De productie van stroom uit waterkracht in Servië wordt flink gehinderd door de zeer lage waterstand van de Donau als gevolg van de extreme hitte. Volgens de Servische energieminister draaien de twee grootste waterkrachtcentrales van het land op veel lagere capaciteit.

6 uur geleden
Opnieuw Israëlische aanvallen op Gaza ondanks bestand

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag tot dusver elf mensen omgekomen, meldt Al Jazeera. Ook een dag eerder voerde Israël ondanks een bestand weer op grotere schaal aanvallen uit op het gebied.

7 uur geleden
Aantal omgekomen migranten Spaanse exclave Ceuta opgelopen

CEUTA (ANP) - Het aantal mensen dat omkwam in een poging vanuit Marokko de Spaanse exclave Ceuta te bereiken, is opgelopen tot 72. Dat meldt onder meer de Spaanse publieke omroep op gezag van de autoriteiten.

9 uur geleden