Honderden grienden gestorven bij Tasmanië
HOBART (ANP) - Honderden grienden die waren gestrand bij het Australische eiland Tasmanië, hebben dat niet overleefd. Reddingswerkers zeggen volgens omroep ABC dat 380 van de circa 450 walvisachtige dieren zijn gestorven.
Reddingswerkers proberen sinds maandag om de dieren te redden uit hun benarde positie. Ze hadden aanvankelijk te maken met een groep van ongeveer 270 grienden die vastzaten bij een zandbank aan de westkust van het eiland. Toen ze later vanuit de lucht op verkenning gingen, ontdekten ze nog een grote groep gestrande dieren. Het is voor zover bekend de eerste keer in de Tasmaanse geschiedenis dat zo'n groot aantal grienden vast is komen te zitten aan de kust.
Het lukte de tientallen medewerkers van de parken- en wilddienst, vissers en vrijwilligers om zo'n 50 grienden te redden. Dat is zwaar werk waarbij de reddingswerkers tot hun middel in ijskoud water staan en proberen zeilen om de grote dieren heen te krijgen zodat zij met behulp van schepen naar dieper water gesleept kunnen worden. Zo'n 30 andere grienden zitten nog vast en vechten voor hun leven.
Meer uit Buitenland
BUSAN (ANP/AFP) - De stranden in het Franse Normandië waar de geallieerden tijdens de Tweede Wereldoorlog landden voor D-Day, zijn opgenomen in de lijst van werelderfgoed. VN-organisatie UNESCO heeft daartoe besloten tijdens een vergadering in het Zuid-Koreaanse Busan.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor de derde dag op rij een drone neergehaald die zonder toestemming het luchtruim was binnengevlogen. Daarbij werd een F-16-gevechtsvliegtuig ingezet, aldus het ministerie van Defensie.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
8 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden. Daarmee komt het totale aantal evacuees in de regio boven de 220.000 uit.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
12 uur geleden