Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden gevangenen ontsnapt in Haïti, 25 doden

Honderden gevangenen ontsnapt in Haïti, 25 doden

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Bij een gewelddadige gevangenisuitbraak donderdag in Haïti zijn vierhonderd gedetineerden ontsnapt en zijn 25 mensen om het leven gekomen. Vrijdag (lokale tijd) hebben lokale autoriteiten pas bekendgemaakt hoeveel mensen er precies zijn ontsnapt en overleden bij de grote uitbraak in de hoofdstad van het Caraïbische land, Port-au-Prince.

Bij de uitbraak kwam onder meer de directeur van de gevangenis om het leven, evenals zeker zes gedetineerden. Wie de andere achttien mensen waren, is vooralsnog onduidelijk.

De nationale politie heeft inmiddels veertig gedetineerden van de Croix-des-Bouquets-gevangenis weer op weten te pakken. Autoriteiten hebben de controle over de gevangenis terug, laat premier Joseph Jouthe van Haïti weten. Eén van de ontsnapte gevangenen is Arnel Joseph, een machtige bendeleider in Haïti.

Meer uit Buitenland

Trump wil geen betrokkenheid Koerden bij oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.

21 minuten geleden
Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

1 uur geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

1 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

3 uur geleden
Raadsbijeenkomst rond nieuwe opperste leider Iran binnen een dag

TEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.

4 uur geleden
Turkije overweegt F-16's te stationeren op Noord-Cyprus

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.

4 uur geleden
Libanon: nu bijna een half miljoen vluchtelingen

BEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.

4 uur geleden