Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden gevangenen ontsnapt in Brazilië

Honderden gevangenen ontsnapt in Brazilië

SAO PAULO (ANP/AFP) - Honderden gevangenen zijn maandag uit verschillende gevangenissen in de Braziliaanse staat Sao Paulo ontsnapt. Ze braken uit nadat de autoriteiten hadden besloten hun verlofregelingen voor dinsdag op te schorten om verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan.

In tenminste vier detentiecentra, waar een zogeheten semi-vrijheidsregiem geldt, zijn uitbraken geweest. De autoriteiten vonden het niet verantwoord de geplande, tijdelijke vrijlating van 34.000 gevangenen op dinsdag door te laten gaan. Ze vreesden dat gedetineerden bij terugkeer in de gevangenis het longvirus mee konden nemen. Hoeveel mensen zijn ontsnapt, is onduidelijk. Lokale media, verwijzend naar politiebronnen, schatten dat het om 'honderden' gaat.

De gedetineerden in deze gevangenissen hebben het recht overdag hun cel te verlaten om te werken of studeren. Ze kunnen dit tot vijf keer per jaar voor een periode van zeven dagen doen.

In Brazilië zijn 234 mensen besmet met het coronavirus, waaronder 152 in de staat Sao Paulo.

Meer uit Buitenland

Trump wil doodstraf op federaal niveau uitbreiden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.

9 minuten geleden
ABC News: zondag mogelijk overleg tussen VS en Iran in Islamabad

ISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.

16 minuten geleden
Amerikaanse gezanten zaterdag naar Pakistan volgens Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.

1 uur geleden
Trump stuurt onderhandelaars naar overleg met Iran, zeggen media

ATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.

1 uur geleden
Israël: Hezbollah-strijders gedood bij aanval op Zuid-Libanon

BINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.

1 uur geleden
Merz wil beginnen met EU-lidmaatschap 'light' voor Oekraïne

NICOSIA (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil dat Oekraïne een soort EU-lidmaatschap 'light' krijgt, als tussenstap op weg naar volledig lidmaatschap. Oekraïne zou om te beginnen aan vergaderingen van de EU-lidstaten, het Europees Parlement en de Europese Commissie kunnen deelnemen, maar zonder stemrecht. Merz heeft dit voorgesteld aan de EU-leiders, zei hij na afloop van de tweedaagse informele top in Cyprus.

1 uur geleden
Brussel gaat invulling EU-variant NAVO-artikel 5 verder uitwerken

NICOSIA (ANP) - De Europese Commissie gaat verder uitwerken wat precies de inhoud is van artikel 42.7 van het Europees Verdrag, vergelijkbaar met NAVO-artikel 5. Dat zeiden voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Cypriotische president Nikos Christodoulides na afloop van de informele EU-top, die werd voorgezeten door Cyprus.

2 uur geleden