Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden Duitse veiligheidsmensen hebben band met extreemrechts

Honderden Duitse veiligheidsmensen hebben band met extreemrechts

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft bij 327 medewerkers van de landelijke en regionale Duitse veiligheidsdiensten vastgesteld dat ze banden hebben met extreemrechtse organisaties. Het onderzoek naar rechts-extremisme binnen de veiligheidsdiensten duurde drie jaar.

Voor het rapport is gekeken naar medewerkers die deelnamen aan extremistische evenementen of mensen die 'heil Hitler' zouden hebben geroepen. Ook zouden meerdere medewerkers in groepschats zitten waar extremistische ideeën, foto's en video's worden gedeeld. Het gaat volgens het ministerie niet om een netwerk binnen de diensten.

In totaal zijn 860 medewerkers ondervraagd over mogelijke banden met extreemrechtse organisaties, bij 327 is verder onderzoek ingesteld. 83 van hen werken bij de militaire inlichtingendienst en achttien bij de landelijke politie.

Dertig medewerkers van de veiligheidsdienst zouden banden hebben met de zogeheten Reichsbürger-beweging. Aanhangers daarvan verwerpen alle autoriteit van de staat en weigeren belasting te betalen.

Meer uit Buitenland

Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

38 minuten geleden
China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

2 uur geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

2 uur geleden
Zelensky: Rusland probeert Belarus dieper in oorlog te trekken

KYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.

2 uur geleden
Frontex ziet daling illegale grensoversteken naar EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

4 uur geleden
VS en VK haalden hoogverrijkt uranium uit Venezuela

CARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.

4 uur geleden
Onduidelijk of gestrande walvis bij Denemarken bekende Timmy is

ANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.

5 uur geleden