
Honderden dokters en verplegers gezocht voor Spelen Tokio
TOKIO (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Spelen in Tokio zoekt tweehonderd gediplomeerde artsen en vijfhonderd verplegers die kunnen bijstaan tijdens het sportevenement, dat op 23 juli begint. Dat meldt persbureau Kyodo.
De Spelen gaan hoe dan ook door, maar dat kan alleen dankzij strenge maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het Internationaal Olympisch Comité maakte vorige week bekend dat alle sporters tijdens de Spelen elke dag zullen worden getest op het virus. Dat geldt ook voor coaches en andere begeleiders die in nauw contact staan met de sporters. Vooralsnog zijn toeschouwers niet welkom.
De vraag naar medisch personeel komt in een periode waarin het Japanse zorgsysteem onder hoogspanning werkt vanwege een besmettingsgolf in het land. Japan registreerde maandag meer dan 1000 nieuwe patiënten met ernstige gezondheidsklachten door corona. Tokio meldde 700 nieuwe besmettingen binnen 24 uur.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De tweevoudig kampioen uit Spanje werd door de goed spelende Britse amateur Oliver Tarvet bij vlagen onder druk gezet, maar won alsnog in drie sets: 6-1 6-4 6-4.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Dertien Nederlandse wielrenners gaan zaterdag van start in de 112e editie van de Tour de France in Lille. De Nederlanders zijn verdeeld over negen ploegen, met niet meer dan twee per ploeg.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De nummer 1 van de wereldranglijst uit Belarus versloeg de Tsjechische Marie Bouzkova met 7-6 (4) 6-4.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Na warmterecords op de eerste dagen van Wimbledon kampt het grandslamtoernooi in Londen woensdagochtend met regen. De start van de wedstrijden op de buitenbanen is met minimaal 45 minuten uitgesteld. De partijen zouden aanvankelijk om 11.00 uur (lokale tijd) beginnen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
1 dag geleden