Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden doden door coronavirus in Frankrijk, onder wie tiener

Honderden doden door coronavirus in Frankrijk, onder wie tiener

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Frankrijk is opgelopen tot 1696. De autoriteiten maakten donderdag bekend dat in een etmaal 365 patiënten zijn overleden, onder wie een zestienjarig meisje.

De tiener overleed in de regio Ile-de-France, waar zich ook hoofdstad Parijs bevindt. Gezondheidsfunctionaris Jérôme Salomon zei dat verder geen details bekend worden gemaakt over haar dood.

Het officiële dodental heeft alleen betrekking op mensen die overlijden in ziekenhuizen. Mensen die bijvoorbeeld in verpleeghuizen of hun eigen woning sterven, worden nog niet meegeteld.

Besmettingen

In totaal is bij ruim 29.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het virus. Dat is een toename van 16 procent ten opzichte van een dag eerder. De autoriteiten benadrukken dat het daadwerkelijke aantal besmettingen veel hoger ligt, omdat niet iedereen met symptomen wordt getest.

Salomon zegt dat het moeilijk te voorspellen is wanneer de piek van het aantal besmettingen kan worden verwacht. De mensen die nu ziek zijn raakten volgens hem besmet voordat de autoriteiten een lockdown instelden om verdere verspreiding van het virus tegen te gaan.

Meer uit Buitenland

Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

1 uur geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

1 uur geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

1 uur geleden
Sint-Maarten vraagt tijdelijk militaire bijstand om criminaliteit

PHILIPSBURG/DEN HAAG (ANP) - Premier Luc Mercelina van Sint-Maarten heeft maandag in Den Haag premier Dick Schoof gevraagd om tijdelijke militaire bijstand. Hij wil hulp bij het bestrijden van de stijgende criminaliteit op het eiland. Volgens Mercelina is er recent sprake van een toename van georganiseerde misdaad.

1 uur geleden
Zelensky wil VS dinsdag aangepast vredesplan voorleggen

LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht de Verenigde Staten dinsdag een aangepast vredesplan voor te leggen, zegt president Volodymyr Zelensky. De jongste Amerikaanse vredesvoorstellen zijn maandag bijgesteld in overleg met Europese bondgenoten.

7 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing Japan na zware beving voor kust

AOMORI (ANP/AFP/RTR) - Ten oosten van de Japanse stad Aomori, in het Kamikita-district, heeft voor de kust een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van ruim 7. De beving was aanleiding om direct een tsunamiwaarschuwing uit te vaardigen, meldt het Japanse NHK. Zeker enkele duizenden mensen moesten een veilig heenkomen zoeken.

12 uur geleden
Vierde dode door hoge golven op Tenerife

SANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.

14 uur geleden