Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden doden door coronavirus in Frankrijk, onder wie tiener

Honderden doden door coronavirus in Frankrijk, onder wie tiener

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Frankrijk is opgelopen tot 1696. De autoriteiten maakten donderdag bekend dat in een etmaal 365 patiënten zijn overleden, onder wie een zestienjarig meisje.

De tiener overleed in de regio Ile-de-France, waar zich ook hoofdstad Parijs bevindt. Gezondheidsfunctionaris Jérôme Salomon zei dat verder geen details bekend worden gemaakt over haar dood.

Het officiële dodental heeft alleen betrekking op mensen die overlijden in ziekenhuizen. Mensen die bijvoorbeeld in verpleeghuizen of hun eigen woning sterven, worden nog niet meegeteld.

Besmettingen

In totaal is bij ruim 29.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het virus. Dat is een toename van 16 procent ten opzichte van een dag eerder. De autoriteiten benadrukken dat het daadwerkelijke aantal besmettingen veel hoger ligt, omdat niet iedereen met symptomen wordt getest.

Salomon zegt dat het moeilijk te voorspellen is wanneer de piek van het aantal besmettingen kan worden verwacht. De mensen die nu ziek zijn raakten volgens hem besmet voordat de autoriteiten een lockdown instelden om verdere verspreiding van het virus tegen te gaan.

Meer uit Buitenland

Vliegveld Vilnius weer open na nieuwe incidenten smokkelballonnen

VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".

4 minuten geleden
Duitse acteur Udo Kier op 81-jarige leeftijd overleden

BERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.

42 minuten geleden
Overlast voor reizigers door driedaagse ov-staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.

49 minuten geleden
Begrotingsakkoord in België na marathonoverleg

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.

2 uur geleden
Bekritiseerde lift op eiland bij Bali moet worden afgebroken

DENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.

2 uur geleden
Bolsonaro: paranoïde door medicatie bij incident met enkelband

BRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro zegt dat hij medicijnen slikte die hem "paranoïde" maakten en ervoor zorgden dat hij last had van hallucinaties. Dat zou ervoor hebben gezorgd dat hij probeerde zijn enkelband te breken, liet Bolsonaro zondag aan een rechter weten. Hij ontkent dat er sprake was van een ontsnappingspoging.

4 uur geleden
Separatist wint presidentsverkiezing Servisch deel Bosnië nipt

SARAJEVO (ANP) - Een trouwe bondgenoot van de separatistische Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik heeft de presidentsverkiezingen in Srpska gewonnen. Volgens de eerste uitslagen kreeg Sinisa Karan 50,89 procent van de stemmen in de autonome Servische Republiek binnen Bosnië.

5 uur geleden