Honderden doden door coronavirus in Frankrijk, onder wie tiener
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de uitbraak van het coronavirus in Frankrijk is opgelopen tot 1696. De autoriteiten maakten donderdag bekend dat in een etmaal 365 patiënten zijn overleden, onder wie een zestienjarig meisje.
De tiener overleed in de regio Ile-de-France, waar zich ook hoofdstad Parijs bevindt. Gezondheidsfunctionaris Jérôme Salomon zei dat verder geen details bekend worden gemaakt over haar dood.
Het officiële dodental heeft alleen betrekking op mensen die overlijden in ziekenhuizen. Mensen die bijvoorbeeld in verpleeghuizen of hun eigen woning sterven, worden nog niet meegeteld.
Besmettingen
In totaal is bij ruim 29.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het virus. Dat is een toename van 16 procent ten opzichte van een dag eerder. De autoriteiten benadrukken dat het daadwerkelijke aantal besmettingen veel hoger ligt, omdat niet iedereen met symptomen wordt getest.
Salomon zegt dat het moeilijk te voorspellen is wanneer de piek van het aantal besmettingen kan worden verwacht. De mensen die nu ziek zijn raakten volgens hem besmet voordat de autoriteiten een lockdown instelden om verdere verspreiding van het virus tegen te gaan.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP) - Een door Saudi-Arabië geleide coalitie heeft een aanval uitgevoerd op de Jemenitische haven al-Mukalla waar een grote lading wapens en gevechtsvoertuigen werd uitgeladen die bestemd was voor separatisten. De vracht zou afkomstig zijn geweest uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat land steunt de separatisten die onlangs twee strategische gebieden hebben ingenomen.
18 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.
5 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.
12 uur geleden