Honderden dode zeeleeuwen aan de zuidkust van Brazilië
RIO GRANDE (ANP) - Tenminste 522 dode zeeleeuwen en zeehonden zijn gevonden aan de kust van de deelstaat Rio Grande do Sul in het zuiden van Brazilië, zo meldden de autoriteiten woensdag plaatselijke tijd. De sterfte wordt geweten aan vogelgriep.
In mei dit jaar verklaarde Brazilië de noodtoestand na gevallen gevonden te hebben bij wilde vogels. Vorige maand werden de eerste gevallen aangetroffen bij zeezoogdieren in Rio Grande do Sul.
Maar Brazilië heeft naar eigen zeggen nog geen vogelgriep geconstateerd in de pluimveesector. Het land is de grootste exporteur van kip.
Verschillende dieren werden gevonden bij de grens met het zuidelijke buurland Uruguay, dat ook honderden dode zeeleeuwen en zeehonden heeft aangetroffen. Ook Peru, Chili en Argentinië hebben vondsten van dode dieren gerapporteerd.
Volgens de autoriteiten in Rio Grande do Sul is er geen risico voor de volksgezondheid en kunnen mensen gewoon kip en eieren eten.
Meer uit Buitenland
STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
8 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.
9 uur geleden