Honderden dode zeeleeuwen aan de zuidkust van Brazilië
RIO GRANDE (ANP) - Tenminste 522 dode zeeleeuwen en zeehonden zijn gevonden aan de kust van de deelstaat Rio Grande do Sul in het zuiden van Brazilië, zo meldden de autoriteiten woensdag plaatselijke tijd. De sterfte wordt geweten aan vogelgriep.
In mei dit jaar verklaarde Brazilië de noodtoestand na gevallen gevonden te hebben bij wilde vogels. Vorige maand werden de eerste gevallen aangetroffen bij zeezoogdieren in Rio Grande do Sul.
Maar Brazilië heeft naar eigen zeggen nog geen vogelgriep geconstateerd in de pluimveesector. Het land is de grootste exporteur van kip.
Verschillende dieren werden gevonden bij de grens met het zuidelijke buurland Uruguay, dat ook honderden dode zeeleeuwen en zeehonden heeft aangetroffen. Ook Peru, Chili en Argentinië hebben vondsten van dode dieren gerapporteerd.
Volgens de autoriteiten in Rio Grande do Sul is er geen risico voor de volksgezondheid en kunnen mensen gewoon kip en eieren eten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
1 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
9 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
10 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
11 uur geleden