Honderden dode zeeleeuwen aan de zuidkust van Brazilië
RIO GRANDE (ANP) - Tenminste 522 dode zeeleeuwen en zeehonden zijn gevonden aan de kust van de deelstaat Rio Grande do Sul in het zuiden van Brazilië, zo meldden de autoriteiten woensdag plaatselijke tijd. De sterfte wordt geweten aan vogelgriep.
In mei dit jaar verklaarde Brazilië de noodtoestand na gevallen gevonden te hebben bij wilde vogels. Vorige maand werden de eerste gevallen aangetroffen bij zeezoogdieren in Rio Grande do Sul.
Maar Brazilië heeft naar eigen zeggen nog geen vogelgriep geconstateerd in de pluimveesector. Het land is de grootste exporteur van kip.
Verschillende dieren werden gevonden bij de grens met het zuidelijke buurland Uruguay, dat ook honderden dode zeeleeuwen en zeehonden heeft aangetroffen. Ook Peru, Chili en Argentinië hebben vondsten van dode dieren gerapporteerd.
Volgens de autoriteiten in Rio Grande do Sul is er geen risico voor de volksgezondheid en kunnen mensen gewoon kip en eieren eten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
9 uur geleden