Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden demonstreren op tweede dag genocidezaak Israël

Honderden demonstreren op tweede dag genocidezaak Israël

DEN HAAG (ANP) - Honderden mensen demonstreren vrijdag bij het Vredespaleis in Den Haag op de tweede dag van het proces tegen Israël. Zuid-Afrika beschuldigt het land van genocidale daden in de Gazastrook en is naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) gestapt. Donderdag was Zuid-Afrika aan het woord, vrijdag legt Israël verklaringen af.

Pro-Palestijnse en pro-Israëlische demonstranten zijn bij het Vredespaleis. Beide groepen worden op ruime afstand van elkaar gehouden door de politie, die er met veel agenten is, ziet een verslaggever ter plaatse.

Op het Carnegieplein staan betogers die de Zuid-Afrikaanse aanklacht steunen. Er staat een groot scherm waarop de rechtszaak te zien is. Ook dragen betogers Palestijnse vlaggen en banners waarop onder meer staat 'justice for Palestine' (gerechtigheid voor Palestina) en 'cease fire now' (staakt-het-vuren).

Genocide daden

Zo'n honderd meter verderop, bij de Van Karnebeekbron, staan enkele tientallen aanhangers van Israël. Ze zwaaien met de Israëlische vlag. Ook hebben ze flyers over de ontvoerde gijzelaars.

Aanklagers van Zuid-Afrika willen dat Israël stopt met volgens hen genocidale daden tegenover de Palestijnen in Gaza. Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël zijn er meer dan 23.000 Palestijnen omgekomen bij Israëlische bombardementen.

Meer uit Binnenland

Eerste asielzoekers aangekomen in gemeentehuis Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.

38 minuten geleden
Advocatenkantoor moet miljoenenvergoeding betalen aan dj Tiësto

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dj Tiësto dinsdag in hoger beroep in het gelijk gesteld in een rechtszaak die hij had aangespannen tegen een Amerikaans advocatenkantoor wegens onjuist fiscaal advies. Advocatenkantoor Greenberg Traurig moet de Nederlandse dj, die eigenlijk Tijs Verwest heet, daarom een schadevergoeding betalen van bijna 17 miljoen euro. Ook de proceskosten van in totaal bijna 35.000 euro zijn voor rekening van het advocatenkantoor.

1 uur geleden
Politie neemt recordaantal verboden wapens af van minderjarigen

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft het afgelopen jaar een recordaantal van meer dan 2300 verboden wapens in beslag genomen bij minderjarige jongeren. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de politie, die eerder dinsdag gepubliceerd werden door Mick van Wely Crime Station. Het betrof in de meeste gevallen steekwapens, namelijk 947, maar ook vuurwapens of onderdelen daarvan, 442. De politie maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. "Wapenbezit onder jongeren verdient volle aandacht", aldus Martin Sitalsing, portefeuillehouder Zorg en Veiligheid bij de politie.

1 uur geleden
In 2025 meeste klachten Stichting Reclame Code over Walibispotje

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.

3 uur geleden
Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

4 uur geleden
WODC: rechtspraktijk gebaat bij heldere definitie femicide

DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.

5 uur geleden
Fossiele afbouw haven Rotterdam inzet van nieuwe klimaatzaak

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.

7 uur geleden