Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden demonstreren op tweede dag genocidezaak Israël

Honderden demonstreren op tweede dag genocidezaak Israël

DEN HAAG (ANP) - Honderden mensen demonstreren vrijdag bij het Vredespaleis in Den Haag op de tweede dag van het proces tegen Israël. Zuid-Afrika beschuldigt het land van genocidale daden in de Gazastrook en is naar het Internationaal Gerechtshof (ICJ) gestapt. Donderdag was Zuid-Afrika aan het woord, vrijdag legt Israël verklaringen af.

Pro-Palestijnse en pro-Israëlische demonstranten zijn bij het Vredespaleis. Beide groepen worden op ruime afstand van elkaar gehouden door de politie, die er met veel agenten is, ziet een verslaggever ter plaatse.

Op het Carnegieplein staan betogers die de Zuid-Afrikaanse aanklacht steunen. Er staat een groot scherm waarop de rechtszaak te zien is. Ook dragen betogers Palestijnse vlaggen en banners waarop onder meer staat 'justice for Palestine' (gerechtigheid voor Palestina) en 'cease fire now' (staakt-het-vuren).

Genocide daden

Zo'n honderd meter verderop, bij de Van Karnebeekbron, staan enkele tientallen aanhangers van Israël. Ze zwaaien met de Israëlische vlag. Ook hebben ze flyers over de ontvoerde gijzelaars.

Aanklagers van Zuid-Afrika willen dat Israël stopt met volgens hen genocidale daden tegenover de Palestijnen in Gaza. Sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël zijn er meer dan 23.000 Palestijnen omgekomen bij Israëlische bombardementen.

Meer uit Binnenland

Oproep burgemeester Stadskanaal: recht niet in eigen hand nemen

STADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.

10 minuten geleden
Ombudsman wil dat toeslagenouders beter geïnformeerd worden

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen vindt dat de informatievoorziening aan gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire nog altijd niet op orde is. Hij roept staatssecretaris van Financiën Sandra Palmen vrijdag opnieuw op om die te verbeteren.

46 minuten geleden
Inspectie naar instanties in onderzoek mishandeling Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat contact opnemen met instanties die betrokken waren bij kinderen in Stadskanaal wier moeders zijn aangehouden op verdenking van ernstige kindermishandeling. Het gaat dan om Veilig Thuis en de Raad voor de Kinderbescherming, zegt een woordvoerder vrijdag.

2 uur geleden
Milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden, luidt advies

UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.

6 uur geleden
Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en Curaçao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

7 uur geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

7 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

7 uur geleden