Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden demonstreren om internationale genocidezaak Israël

Honderden demonstreren om internationale genocidezaak Israël

DEN HAAG (ANP) - Honderden mensen demonstreren donderdag in Den Haag om de internationale genocidezaak die Zuid-Afrika heeft aangespannen tegen Israël. Zowel voor de Palestijnse zaak als de Israëlische zijn betogingen rondom de hoorzitting, die dient in het Internationaal Gerechtshof (ICJ). Demonstranten van beide groepen worden nadrukkelijk van elkaar weggehouden door de politie, ziet een verslaggever ter plaatse.

Bij het Vredespaleis, waar het ICJ is gevestigd, zijn honderden betogers ter ondersteuning van de aanklagers en de Palestijnen. Ze dragen Palestijnse vlaggen bij zich en een bord met daarop de namen van Palestijnse slachtoffers van de oorlog in Gaza. De demonstranten zijn "een brede coalitie van mensenrechtenorganisaties en solidariteitsgroepen", aldus de organisatoren. Ook wordt de hoorzitting live gestreamd op een groot scherm.

Een woordvoerder van Palestina Solidariteit in Nederland zegt te demonstreren om "mensenrechten te verdedigen". Ze had verwacht dat na de vele doden en gewonden in Gaza "overheden zouden ingrijpen. We zien dagelijks daden van terreur, maar om een of andere reden wordt het niet zo genoemd." Dat Zuid-Afrika een zaak heeft aangespannen is daarom voor haar zo belangrijk.

Terreurbeweging

Uit solidariteit met Israël lopen een paar honderd mensen een mars vanaf het Lange Voorhout naar het Vredespaleis en weer terug. Volgens de organisatoren lopen zo'n acht organisaties, joods en christelijk, mee. Zij willen "samen laten zien dat Israël niet alleen staat in Nederland", aldus een spreker. Ook lopen er familieleden van de door Hamas gegijzelde Israëliërs mee.

CIDI-directeur Naomi Mestrum noemt de aanklacht tegen Israël "absurd", en passend "in een hetze tegen Israël, ontstaan toen de doden van de aanval van Hamas nog niet waren begraven". Ze noemt het vallen van zoveel doden nu aan Palestijnse kant "verschrikkelijk, elke dode is er een te veel. Maar Israël heeft te maken met een terreurbeweging. Hamas wordt niet aan zelfde humanitaire standaard gehouden als men aan Israël oplegt."

Verklaringen

Een andere spreker haalt aan dat er nog altijd 130 mensen worden gegijzeld door Hamas. "Alle terreur moet stoppen", zegt hij, benadrukkend dat het een mars voor vrede is.

De Zuid-Afrikaanse aanklagers willen dat Israël stopt met genocidale daden tegenover Palestijnen in de Gazastrook. De genocidezaak dient donderdag- en vrijdagochtend. Op de eerste dag legt Zuid-Afrika verklaringen af, op de tweede dag Israël.

Meer uit Binnenland

Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

28 minuten geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

59 minuten geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

2 uur geleden
Musical Soldaat van Oranje stopt 12 juli, na ruim vijftien jaar

KATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.

3 uur geleden
ANWB waarschuwt voor files op wegen naar Winterspelen

DEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.

3 uur geleden
18 jaar cel en tbs voor man die vrouw (75) doodde bij Halsteren

BREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.

3 uur geleden