Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden demonstranten weer de straat op in Hongkong

Honderden demonstranten weer de straat op in Hongkong

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Honderden demonstranten zijn zondag de straat weer opgegaan in Hongkong om te demonstreren tegen de regering van Carrie Lam. De actievoerders kwamen samen in overdekte winkelcentra en scandeerden anti-regeringsleuzen.

De politie greep meestal niet hard in, maar voorkwam wel dat de groepen samen konden komen in de wijk Kowloon. In een winkelcentrum zou de politie hebben geschoten met rubberkogels om een groep demonstranten uit elkaar te drijven, schrijft The South China Morning Post.

De actievoerders hielden zich niet aan de geldende regels om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De politie vroeg daarom of ze afstand van elkaar wilden houden.

Sinds 26 april wordt er weer gedemonstreerd door mensen die willen dat de pro-Chinese regering van Carrie Lam opstapt. Daarvoor lag het grotendeels stil vanwege het coronavirus. In Hongkong werden kort na de uitbraak in China al besmettingen vastgesteld. De regering stelde direct strenge maatregelen in. Het aantal geregistreerde besmettingen in Hongkong staat op 1048.

Meer uit Buitenland

Trump: NAVO moet VS helpen bij het verkrijgen van Groenland

WASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".

1 uur geleden
Lavrov: onderhandelingen over bestand pas na vredesakkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.

1 uur geleden
Oekraïens parlement stemt voor Fedorov als minister van Defensie

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.

1 uur geleden
Macron waarschuwt voor gevolgen bij Amerikaanse inname Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".

1 uur geleden
Dodental treinongeluk Thailand loopt op

BANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.

1 uur geleden
Coalitiepartner Japan: premier ontbindt Lagerhuis komende week

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.

2 uur geleden
Oekraïne moet zoveel mogelijk defensiemateriaal in Europa kopen

BRUSSEL (ANP) - 60 van de 90 miljard euro van de EU-lening voor Oekraïne voor 2026 en 2027 is bedoeld voor aankoop van militair materiaal, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt. Dat moet vooral in Europa worden gekocht. Alleen als het benodigde materiaal niet in Europa te koop is of niet op tijd kan worden geleverd, kan het buiten Europa worden aangeschaft.

2 uur geleden