Honderden demonstranten opgepakt in Hongkong
HONGKONG (ANP/AFP) - In Hongkong zijn afgelopen weekend bij demonstraties zeker 230 mensen opgepakt. Dat maakten de autoriteiten maandag bekend. Het is voor het eerst dat zoveel betogers werden opgepakt sinds de uitbraak van het coronavirus in Hongkong. Onder de arrestanten was een jongen van twaalf jaar.
De betogers gingen op 26 april voor het eerst sinds de virusuitbraak weer de straat op om te demonstreren tegen de regering van Carrie Lam. Met name in het district Mong Kok trad de oproerpolitie zaterdag en zondag hard op. Die gebruikte onder meer knuppels en pepperspray tegen demonstranten. Achttien mensen moesten naar het ziekenhuis.
Volgens de autoriteiten in Hongkong werden sommige betogers ook beboet omdat zij zich niet aan de coronaregels hielden. Het is in Hongkong verboden om met meer dan acht mensen samen te komen in het openbaar.
Demonstranten willen al lange tijd dat de pro-Chinese regering van Carrie Lam opstapt. De protesten lagen eerder grotendeels stil vanwege het coronavirus, maar steeds meer boze mensen gaan nu weer de straat op.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
37 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
6 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.
6 uur geledenDARFUR (ANP/AFP) - Droneaanvallen op markten in de Soedanese regio Kordofan hebben zondag 33 mensen het leven gekost, melden medische bronnen in het land. Bij een aanval in Darfur ontstond een hevige oliebrand, zeiden bronnen tegen persbureau AFP.
7 uur geleden