Honderden demonstranten in universiteitssteden
DEN HAAG (ANP) - Studenten en docenten hebben donderdag verspreid door het land gedemonstreerd tegen de aangekondigde bezuinigingen op het hoger onderwijs. In meerdere universiteitssteden kwamen ze samen om hun ongenoegen te uiten, omdat de landelijke demonstratie in Utrecht niet doorging. Voor zover bekend zijn er geen incidenten geweest.
Volgens de universiteit in Tilburg hebben daar ongeveer driehonderd mensen gedemonstreerd. In Leiden waren volgens de universiteit meer dan tweehonderd mensen samengekomen op een plein in het centrum. Daarna liepen de demonstranten naar het Lipsiusgebouw.
In Enschede liepen studenten en medewerkers van de Universiteit Twente met een walk-out weg uit de gebouwen. Daarna verzamelden ze zich op een plein op de campus. In Nijmegen vormden medewerkers en studenten op het plein voor het Linnaeusgebouw een rood vierkant. Op universiteiten is dit een symbool van verzet.
Meer uit Binnenland
ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag zo'n honderd demonstranten aangehouden in verband met de snelwegblokkade van Extinction Rebellion bij Zevenaar. Tientallen mensen wisten de A12 bij de Gelderse plaats op te gaan, wat niet is toegestaan. Allen zijn aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties.
17 minuten geledenZEVENAAR (ANP) - De A12 bij Zevenaar is na de blokkade van Extinction Rebellion (XR) weer vrij in de richting van de Duitse grens. Tientallen activisten van de klimaatactiegroep betraden rond het middaguur de snelweg om aandacht te vragen voor het klimaat en het kabinet op te roepen te stoppen met subsidiëring van fossiele brandstoffen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie zegt dat de rust in het centrum van Den Haag rond 15.00 uur op zaterdag is wedergekeerd. Agenten zijn volgens een woordvoerder op diverse plekken in de stad nog wel alert op eventuele verstoringen.
39 minuten geledenZEVENAAR (ANP) - De politie heeft naar schatting honderd demonstranten van Extinction Rebellion (XR) in Zevenaar weggehaald in de omgeving van de oprit naar de A12, meldt een verslaggever van het ANP. De demonstranten worden weggevoerd in bussen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege aanhoudend geweld op het Malieveld heeft de gemeente een noodbevel uitgevaardigd voor een deel van Den Haag. Dat betekent dat de politie mensen die "bijdragen aan wanordelijkheden" uit dat gebied mag verwijderen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie 'Tegen fascisme en voor inclusiviteit' op het Spuiplein in Den Haag is afgelopen. De laatste mensen lopen weg, ziet een ANP-verslaggever. De organisatie roept deelnemers op niet via het Centraal Station te gaan, omdat dat dicht bij het Malieveld is, waar een grimmige sfeer is ontstaan en de ME wordt aangevallen. De deelnemers kunnen onder begeleiding van de politie naar station Den Haag Holland Spoor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie op het Malieveld ontbonden en drijft aanwezigen richting het Centraal Station. ME'ers werden bekogeld met vuurwerk, verkeersborden en andere voorwerpen. De ME voert charges en arrestaties uit en roept mensen op Den Haag te verlaten.
2 uur geleden