Honderden demonstranten bij gebouw van Universiteit Utrecht
UTRECHT (ANP) - Honderden demonstranten hebben zich verzameld op het Domplein in Utrecht, waar het Academiegebouw van de Universiteit Utrecht (UU) staat. De betogers hebben veel Palestijnse vlaggen bij zich en roepen leuzen als "UU shame on you". Ook is er politie aanwezig. Dat meldt een ANP-verslaggeefster die ter plaatse is.
De demonstratie is niet aangemeld bij de gemeente Utrecht. Een aantal van de ruim vierhonderd betogers draagt gezichtsbedekking.
De betogers willen dat de Universiteit Utrecht alle banden met Israël verbreekt. Om die reden werd dinsdag ook al het universiteitsterrein aan de Drift in het centrum van Utrecht bezet. In de nacht van dinsdag op woensdag werden tientallen betogers aangehouden. Kort daarna werden zij allemaal weer vrijgelaten.Docenten van de UU die aan het woord waren op het Domplein noemden het "een schande" dat studenten bij het protest van dinsdag van de campus zijn verwijderd.
Tientallen docenten en promovendi, gesteund door studenten, willen al tijden in gesprek met het College van Bestuur van de UU over het verbreken van de banden met Israël, maar het college houdt dit af. De UU-medewerkers vinden dat de universiteit "consequent" moet zijn, de banden met Rusland werden wel binnen een week na de inval in Oekraïne verbroken, vertellen zij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet "extreem veel ongelukken" op wegen in het noorden van het land, meldt een woordvoerster. In Friesland, Groningen en Drenthe geldt code rood vanwege verraderlijke gladheid door ijzel. "Het regent ongelukken", voegt een ANWB-woordvoerster daaraan toe.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn overwegend positief over het splitsen van woningen. Toch verlenen ze daar jaarlijks naar schatting hooguit enkele duizenden vergunningen voor. Dat blijkt uit antwoorden op vragen van het ANP die bijna driehonderd gemeenten hebben gegeven.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tot zeker 11.00 uur rijden er geen treinen in Groningen, Friesland en Drenthe vanwege de gladheid, meldt ProRail. De spoorbeheerder zegt te hebben besloten het treinverkeer ten noorden van Zwolle voorlopig niet op te starten. In de drie genoemde provincies geldt code rood. Door ijzel kan daar sprake zijn van "verraderlijke gladheid", meldde het KNMI eerder.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code rood afgegeven voor de provincies Groningen, Friesland en Drenthe vanwege ijzel die op grote schaal voor verraderlijke gladheid zorgt. De weerswaarschuwing geldt tot woensdagochtend 10.00 uur. Door gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen is er grote kans op ongelukken. Het KNMI adviseert niet de weg op te gaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland, Overijssel en Noord-Holland. "Vannacht en woensdagochtend komt er in het noorden en noordoosten door ijzel op zeer uitgebreide schaal verraderlijke gladheid voor." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen. Het KNMI adviseert alleen de weg op te gaan als dat echt nodig is.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vorig jaar kregen bijna 135.000 nieuwe patiënten de diagnose kanker. Dat is bijna evenveel als het jaar daarvoor. Volgens het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) werd de ziekte vastgesteld bij zo'n 72.100 mannen en 62.700 vrouwen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 130 Oekraïense militairen bevinden zich in Nederlandse medische centra voor behandeling of revalidatie. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in Nederland, Andriy Kostin, in een interview met het Oekraïense persbureau Ukrinform. Het gaat om "zeer ernstige gevallen" en de militairen worden behandeld voor zowel lichamelijk als psychologisch herstel.
8 uur geleden