Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden demonstranten bij gebouw van Universiteit Utrecht

Honderden demonstranten bij gebouw van Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - Honderden demonstranten hebben zich verzameld op het Domplein in Utrecht, waar het Academiegebouw van de Universiteit Utrecht (UU) staat. De betogers hebben veel Palestijnse vlaggen bij zich en roepen leuzen als "UU shame on you". Ook is er politie aanwezig. Dat meldt een ANP-verslaggeefster die ter plaatse is.

De demonstratie is niet aangemeld bij de gemeente Utrecht. Een aantal van de ruim vierhonderd betogers draagt gezichtsbedekking.

De betogers willen dat de Universiteit Utrecht alle banden met Israël verbreekt. Om die reden werd dinsdag ook al het universiteitsterrein aan de Drift in het centrum van Utrecht bezet. In de nacht van dinsdag op woensdag werden tientallen betogers aangehouden. Kort daarna werden zij allemaal weer vrijgelaten.Docenten van de UU die aan het woord waren op het Domplein noemden het "een schande" dat studenten bij het protest van dinsdag van de campus zijn verwijderd.

Tientallen docenten en promovendi, gesteund door studenten, willen al tijden in gesprek met het College van Bestuur van de UU over het verbreken van de banden met Israël, maar het college houdt dit af. De UU-medewerkers vinden dat de universiteit "consequent" moet zijn, de banden met Rusland werden wel binnen een week na de inval in Oekraïne verbroken, vertellen zij.

Meer uit Binnenland

Van Weel: vrijlating Belarussen goed nieuws, maar velen nog vast

DEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.

1 uur geleden
Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

2 uur geleden
Concertgebouw tijdelijk ontruimd om onbekende stanklucht

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".

3 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

7 uur geleden
Politie deelt naam en foto 9e verdachte moord op Sherwin Peterhof

PARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.

9 uur geleden
Gedetineerde maakt einde aan leven op politiebureau Spijkenisse

SPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.

10 uur geleden
Weeronline: 2025 op vijf na warmste jaar ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.

12 uur geleden