Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden demonstranten bij gebouw van Universiteit Utrecht

Honderden demonstranten bij gebouw van Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - Honderden demonstranten hebben zich verzameld op het Domplein in Utrecht, waar het Academiegebouw van de Universiteit Utrecht (UU) staat. De betogers hebben veel Palestijnse vlaggen bij zich en roepen leuzen als "UU shame on you". Ook is er politie aanwezig. Dat meldt een ANP-verslaggeefster die ter plaatse is.

De demonstratie is niet aangemeld bij de gemeente Utrecht. Een aantal van de ruim vierhonderd betogers draagt gezichtsbedekking.

De betogers willen dat de Universiteit Utrecht alle banden met Israël verbreekt. Om die reden werd dinsdag ook al het universiteitsterrein aan de Drift in het centrum van Utrecht bezet. In de nacht van dinsdag op woensdag werden tientallen betogers aangehouden. Kort daarna werden zij allemaal weer vrijgelaten.Docenten van de UU die aan het woord waren op het Domplein noemden het "een schande" dat studenten bij het protest van dinsdag van de campus zijn verwijderd.

Tientallen docenten en promovendi, gesteund door studenten, willen al tijden in gesprek met het College van Bestuur van de UU over het verbreken van de banden met Israël, maar het college houdt dit af. De UU-medewerkers vinden dat de universiteit "consequent" moet zijn, de banden met Rusland werden wel binnen een week na de inval in Oekraïne verbroken, vertellen zij.

Meer uit Binnenland

Lijsttrekkers Moerdijk houden vast aan besluit opgeven dorp

ZEVENBERGEN (ANP) - De meeste partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Moerdijk staan nog achter het besluit om het dorp Moerdijk mogelijk op te geven. Het dorp zou plaats moeten maken voor uitbreiding van het haven- en industriegebied. Zeven van de tien lijsttrekkers zeiden tijdens een debat dat ze dit nog steeds als de beste optie zien. "Iedereen die vanavond zou beloven dat deze opgave wel weggaat en niet in Moerdijk zal landen, doet een valse belofte", aldus Danny Dingemans (VVD).

2 uur geleden
Verdachte verkrachtingen Goudswaard is dakloze uit Hoeksche Waard

GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.

6 uur geleden
Geen treinverkeer Sloterdijk-Schiphol door drie wisselstoringen

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.

8 uur geleden
Man (21) opgepakt voor schietincident winkelcentrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.

8 uur geleden
OM gaat niet in hoger beroep in Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

9 uur geleden
Twee mannen (22) uit Arnhem aangehouden in sextortionzaak

ARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.

9 uur geleden
Eerder al resten gevonden op vindplaats voet vermiste tiener

BREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.

9 uur geleden