Honderden demonstranten bij gebouw van Universiteit Utrecht
UTRECHT (ANP) - Honderden demonstranten hebben zich verzameld op het Domplein in Utrecht, waar het Academiegebouw van de Universiteit Utrecht (UU) staat. De betogers hebben veel Palestijnse vlaggen bij zich en roepen leuzen als "UU shame on you". Ook is er politie aanwezig. Dat meldt een ANP-verslaggeefster die ter plaatse is.
De demonstratie is niet aangemeld bij de gemeente Utrecht. Een aantal van de ruim vierhonderd betogers draagt gezichtsbedekking.
De betogers willen dat de Universiteit Utrecht alle banden met Israël verbreekt. Om die reden werd dinsdag ook al het universiteitsterrein aan de Drift in het centrum van Utrecht bezet. In de nacht van dinsdag op woensdag werden tientallen betogers aangehouden. Kort daarna werden zij allemaal weer vrijgelaten.Docenten van de UU die aan het woord waren op het Domplein noemden het "een schande" dat studenten bij het protest van dinsdag van de campus zijn verwijderd.
Tientallen docenten en promovendi, gesteund door studenten, willen al tijden in gesprek met het College van Bestuur van de UU over het verbreken van de banden met Israël, maar het college houdt dit af. De UU-medewerkers vinden dat de universiteit "consequent" moet zijn, de banden met Rusland werden wel binnen een week na de inval in Oekraïne verbroken, vertellen zij.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met een dodelijk schietincident donderdag in de Indrapoerastraat in de wijk Delfshaven in Rotterdam-West. De politie denkt echter niet dat deze verdachte de schutter is. Wat zijn rol wel was, moet nog worden vastgesteld. Een 34-jarige man uit Capelle aan den IJssel kwam om het leven, nadat hij in een portiek werd beschoten.
2 uur geledenUITHUIZERMEEDEN (ANP) - In het Groningse Uithuizermeeden is vogelgriep vastgesteld op een legpluimveebedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). De ongeveer 39.000 legkippen worden gedood om verspreiding te voorkomen. Deze vogelgriepuitbraak heeft sinds oktober al aan meer dan 2 miljoen dieren het leven gekost.
3 uur geleden