Honderden deelnemers vredesmars vanaf Haagse Russische ambassade
DEN HAAG (ANP) - Vanaf de Russische ambassade aan de Haagse Andries Bickerweg, vlakbij het Vredespaleis, lopen vrijdag honderden mensen mee in een vredesmars die voert naar het Lange Voorhout in het centrum van de stad. Het is vrijdag een jaar geleden dat Rusland Oekraïne binnenviel. De deelnemers aan de vredesmars hebben onder meer Oekraïense vlaggen en gele bloemen bij zich om de start van de oorlog te herdenken. Volgens de politie lopen er zo'n 350 tot 400 mensen mee, is de sfeer rustig en is er tot op heden niemand aangehouden.
Een meterslange Oekraïense vlag werd bij aanvang van de mars bij de ambassade uitgerold. Ook werd het Oekraïense volkslied gezongen. Sommigen hebben ook borden vast met teksten zoals '#standwithUkraine' en 'As long as it takes' (zo lang als het duurt). Een andere deelnemer van de vredesmars heeft een bord bij zich met daarop 'Russian warship, fuck off' (Russisch oorlogsschip, oprotten), dat verwijst naar Oekraïense militairen op Slangeneiland die weigerden zich over te geven aan een Russisch oorlogsschip. Weer een ander voert een bord met de tekst 'Stop de speciale militaire operatie in Oekraïne' met zich mee.
Eerder op de dag speelde een Nederlands orgel voor de ingang van de ambassade het Oekraïense volkslied, was op Twitter te zien. Bij de bijeenkomst speelt net na de middag een deelnemer muziek op een accordeon. Het orgel werd zodra de mars begon ook weer aangeslingerd en rijdt mee in de mars.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
48 minuten geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
1 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In de Brabantse plaats Oosterhout zijn meerdere gewonden gevallen door een ongeluk met een gasfles. Het zou gaan om ongeveer vijf slachtoffers. Het ongeluk gebeurde nabij een praktijkschool tijdens het bakken van pannenkoeken, meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Syriëganger Ayada K. (49) beriep zich vrijdag op haar zwijgrecht bij het begin van de inhoudelijke behandeling van haar zaak. "Ik ga nergens op antwoorden", zei K. in de rechtbank in Rotterdam. De vrouw zou medeplichtig zijn aan de inzet van haar minderjarige zoon in de gewapende strijd van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië, wat geldt als een oorlogsmisdrijf. De jongen zou in 2017, op 15-jarige leeftijd, zijn omgekomen bij Raqqa.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Haag tbs met dwangverpleging geëist tegen Samad S. (40) voor het doodsteken van zijn vader in november 2024. Dat gebeurde in de woning van het 70-jarige slachtoffer aan de Haagweg in Rijswijk, waar S. tijdelijk woonde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft vanwege onder meer "juridische bezwaren" niet voor de VN-resolutie gestemd die de slavenhandel als "ernstigste misdaad tegen de menselijkheid" bestempelt. Volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) spreekt de resolutie uit dat westerse landen herstelbetalingen moeten bieden aan landen waar slaven vandaan werden gehaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "een goed signaal aan slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de uitkleedfunctie van de chatbot Grok heeft verboden. De VVD-bewindsman concludeert "dat er serieus naar gekeken wordt en dat erkend wordt wat de nadelige effecten zijn voor slachtoffers".
2 uur geleden