Honderden deelnemers vredesmars vanaf Haagse Russische ambassade
DEN HAAG (ANP) - Vanaf de Russische ambassade aan de Haagse Andries Bickerweg, vlakbij het Vredespaleis, lopen vrijdag honderden mensen mee in een vredesmars die voert naar het Lange Voorhout in het centrum van de stad. Het is vrijdag een jaar geleden dat Rusland Oekraïne binnenviel. De deelnemers aan de vredesmars hebben onder meer Oekraïense vlaggen en gele bloemen bij zich om de start van de oorlog te herdenken. Volgens de politie lopen er zo'n 350 tot 400 mensen mee, is de sfeer rustig en is er tot op heden niemand aangehouden.
Een meterslange Oekraïense vlag werd bij aanvang van de mars bij de ambassade uitgerold. Ook werd het Oekraïense volkslied gezongen. Sommigen hebben ook borden vast met teksten zoals '#standwithUkraine' en 'As long as it takes' (zo lang als het duurt). Een andere deelnemer van de vredesmars heeft een bord bij zich met daarop 'Russian warship, fuck off' (Russisch oorlogsschip, oprotten), dat verwijst naar Oekraïense militairen op Slangeneiland die weigerden zich over te geven aan een Russisch oorlogsschip. Weer een ander voert een bord met de tekst 'Stop de speciale militaire operatie in Oekraïne' met zich mee.
Eerder op de dag speelde een Nederlands orgel voor de ingang van de ambassade het Oekraïense volkslied, was op Twitter te zien. Bij de bijeenkomst speelt net na de middag een deelnemer muziek op een accordeon. Het orgel werd zodra de mars begon ook weer aangeslingerd en rijdt mee in de mars.
Meer uit Binnenland
GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
17 minuten geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
8 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
14 uur geleden