Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden deelnemers vredesmars vanaf Haagse Russische ambassade

Honderden deelnemers vredesmars vanaf Haagse Russische ambassade

DEN HAAG (ANP) - Vanaf de Russische ambassade aan de Haagse Andries Bickerweg, vlakbij het Vredespaleis, lopen vrijdag honderden mensen mee in een vredesmars die voert naar het Lange Voorhout in het centrum van de stad. Het is vrijdag een jaar geleden dat Rusland Oekraïne binnenviel. De deelnemers aan de vredesmars hebben onder meer Oekraïense vlaggen en gele bloemen bij zich om de start van de oorlog te herdenken. Volgens de politie lopen er zo'n 350 tot 400 mensen mee, is de sfeer rustig en is er tot op heden niemand aangehouden.

Een meterslange Oekraïense vlag werd bij aanvang van de mars bij de ambassade uitgerold. Ook werd het Oekraïense volkslied gezongen. Sommigen hebben ook borden vast met teksten zoals '#standwithUkraine' en 'As long as it takes' (zo lang als het duurt). Een andere deelnemer van de vredesmars heeft een bord bij zich met daarop 'Russian warship, fuck off' (Russisch oorlogsschip, oprotten), dat verwijst naar Oekraïense militairen op Slangeneiland die weigerden zich over te geven aan een Russisch oorlogsschip. Weer een ander voert een bord met de tekst 'Stop de speciale militaire operatie in Oekraïne' met zich mee.

Eerder op de dag speelde een Nederlands orgel voor de ingang van de ambassade het Oekraïense volkslied, was op Twitter te zien. Bij de bijeenkomst speelt net na de middag een deelnemer muziek op een accordeon. Het orgel werd zodra de mars begon ook weer aangeslingerd en rijdt mee in de mars.

Meer uit Binnenland

Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

41 minuten geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Het Isala Ziekenhuis in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald. De hoogte van de schadevergoeding is nog niet bekend.

1 uur geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

2 uur geleden
Treinverkeer van en naar Breda rijdt weer na urenlange storing

BREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."

2 uur geleden
Misbruik beheerste leven verdachte Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.

3 uur geleden
Recordaantal incidenten in 2025 met personen met verward gedrag

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.

6 uur geleden
Treinstoring bij Breda duurt langer dan verwacht

BREDA (ANP) - De systeemstoring die zorgt voor uitval van treinen van en naar Breda duurt nog steeds voort. Dat meldt de NS. De eerste verwachting van het spoorbedrijf was dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. De verwachte eindtijd is een aantal keer verlengd. Het probleem ligt bij ProRail, meldde de NS eerder.

6 uur geleden