Honderden de straat op in Chicago na dood 13-jarige jongen
CHICAGO (ANP/RTR) - Honderden mensen zijn vrijdag (lokale tijd) de straat op gegaan in de Amerikaanse stad Chicago, een dag nadat beelden werden vrijgegeven van hoe een politieagent een 13-jarige jongen doodschiet in de stad. Dat incident gebeurde twee weken geleden.
De jongen van Latijns-Amerikaanse afkomst, Adam Toledo, werd 's nachts achtervolgd door de politie. Hij zou een vuurwapen bij zich hebben gehad terwijl hij rende. De politie maande hem tot stoppen en toen hij dit deed en zijn handen in de lucht hield, schoot een agent hem neer. Demonstranten zien het incident als het zoveelste voorbeeld van excessief politiegeweld tegen gekleurde Amerikanen. De betrokken agent heeft bureaudiensten terwijl het onderzoek naar het incident loopt.
De politie van Chicago laat weten de situatie in de stad goed in de gaten te houden. Als voorzorgsmaatregel zijn de vrije dagen van verschillende politieagenten ingetrokken, zodat er meer mensen beschikbaar zijn als de protesten uit de hand lopen.
Lokale bedrijven hebben uit angst voor rellen hun ramen dichtgetimmerd. Na de dood van George Floyd in 2020 werd Chicago zwaar getroffen door rellen en plunderaars. Vooralsnog blijven de protesten in de stad vreedzaam, op een groep demonstranten na die tijdelijk het verkeer blokkeerde.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
5 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
7 uur geleden