Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden daklozen zoeken warmte op in winteropvang

Honderden daklozen zoeken warmte op in winteropvang

DEN HAAG (ANP) - Honderden dak- en thuislozen hebben de afgelopen dagen overnacht in de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De regeling voor daklozen in de vier grote steden ging vrijdag in omdat de temperatuur in de dagen daarna in de buurt van het vriespunt zou komen. Tot wanneer de opvang open is, hangt af van het weer. Dinsdag wordt er opnieuw naar gekeken, laat een woordvoerder van de gemeente Amsterdam weten.

Afgelopen nacht was het tot nu toe het drukst in de winterkoudeopvang. In de nacht van zondag op maandag, toen het licht vroor, sliepen in Amsterdam 212 mensen in de extra opvang. In Den Haag waren dat er 79, in Rotterdam 122 en in Utrecht 100. De nachten ervoor ging het in Amsterdam in totaal om 354 mensen en in Den Haag om 130. In Rotterdam verbleven in de extra opvang in de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag 179 mensen.

De winterkoudeopvang is een extra opvangregeling in de vier grote steden. Deze gaat open als de gevoelstemperatuur onder het vriespunt komt en het te gevaarlijk wordt om buiten te slapen. De opvanglocaties in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag gaan dan tegelijk open. Behalve deze opvang is er in de steden ook reguliere winteropvang.

Warmte en gezelligheid

Leiden valt niet onder de extra regeling van de vier grote steden, maar stimuleert dak- en thuislozen om "in ieder geval 's nachts naar de maatschappelijke opvang te komen" in De Binnenvest in Leiden. De gemeente roept mensen op die iemand kennen "die in een onderkomen leeft dat ongeschikt is voor deze kou" zich te melden.

Het Leger des Heils heeft begin november opnieuw buurthuiskamers geopend voor iedereen die op zoek is naar "warmte en gezelligheid". Dagelijks kunnen mensen er terecht om "er warmpjes bij te zitten", te studeren, een kop koffie te drinken, een spelletje te doen of een boek te lezen.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

56 minuten geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

1 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

1 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

1 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

2 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

4 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

4 uur geleden