Honderden daklozen zoeken warmte op in winteropvang
DEN HAAG (ANP) - Honderden dak- en thuislozen hebben de afgelopen dagen overnacht in de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De regeling voor daklozen in de vier grote steden ging vrijdag in omdat de temperatuur in de dagen daarna in de buurt van het vriespunt zou komen. Tot wanneer de opvang open is, hangt af van het weer. Dinsdag wordt er opnieuw naar gekeken, laat een woordvoerder van de gemeente Amsterdam weten.
Afgelopen nacht was het tot nu toe het drukst in de winterkoudeopvang. In de nacht van zondag op maandag, toen het licht vroor, sliepen in Amsterdam 212 mensen in de extra opvang. In Den Haag waren dat er 79, in Rotterdam 122 en in Utrecht 100. De nachten ervoor ging het in Amsterdam in totaal om 354 mensen en in Den Haag om 130. In Rotterdam verbleven in de extra opvang in de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag 179 mensen.
De winterkoudeopvang is een extra opvangregeling in de vier grote steden. Deze gaat open als de gevoelstemperatuur onder het vriespunt komt en het te gevaarlijk wordt om buiten te slapen. De opvanglocaties in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag gaan dan tegelijk open. Behalve deze opvang is er in de steden ook reguliere winteropvang.
Warmte en gezelligheid
Leiden valt niet onder de extra regeling van de vier grote steden, maar stimuleert dak- en thuislozen om "in ieder geval 's nachts naar de maatschappelijke opvang te komen" in De Binnenvest in Leiden. De gemeente roept mensen op die iemand kennen "die in een onderkomen leeft dat ongeschikt is voor deze kou" zich te melden.
Het Leger des Heils heeft begin november opnieuw buurthuiskamers geopend voor iedereen die op zoek is naar "warmte en gezelligheid". Dagelijks kunnen mensen er terecht om "er warmpjes bij te zitten", te studeren, een kop koffie te drinken, een spelletje te doen of een boek te lezen.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - Voor verkeer tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland wordt in de eerste vier maanden van volgend jaar een toerbeurtsysteem ingevoerd. De oostbuis van de Westerscheldetunnel is dan gesloten voor reparatie en de westbuis blijft open. Het ene uur kan het verkeer van noord naar zuid rijden en het andere uur van zuid naar noord.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een speciale campagne moet toeristen in Amsterdam verleiden een museum te bezoeken. De hele maand maart zijn er posters en banners op sociale media te zien van kunstwerken uit tien musea in de hoofdstad, met de tekst 'Catch me at the museum'.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.
55 minuten geledenHALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).
58 minuten geledenARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
4 uur geleden