Honderden daklozen zoeken warmte op in winteropvang
DEN HAAG (ANP) - Honderden dak- en thuislozen hebben de afgelopen dagen overnacht in de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De regeling voor daklozen in de vier grote steden ging vrijdag in omdat de temperatuur in de dagen daarna in de buurt van het vriespunt zou komen. Tot wanneer de opvang open is, hangt af van het weer. Dinsdag wordt er opnieuw naar gekeken, laat een woordvoerder van de gemeente Amsterdam weten.
Afgelopen nacht was het tot nu toe het drukst in de winterkoudeopvang. In de nacht van zondag op maandag, toen het licht vroor, sliepen in Amsterdam 212 mensen in de extra opvang. In Den Haag waren dat er 79, in Rotterdam 122 en in Utrecht 100. De nachten ervoor ging het in Amsterdam in totaal om 354 mensen en in Den Haag om 130. In Rotterdam verbleven in de extra opvang in de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag 179 mensen.
De winterkoudeopvang is een extra opvangregeling in de vier grote steden. Deze gaat open als de gevoelstemperatuur onder het vriespunt komt en het te gevaarlijk wordt om buiten te slapen. De opvanglocaties in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag gaan dan tegelijk open. Behalve deze opvang is er in de steden ook reguliere winteropvang.
Warmte en gezelligheid
Leiden valt niet onder de extra regeling van de vier grote steden, maar stimuleert dak- en thuislozen om "in ieder geval 's nachts naar de maatschappelijke opvang te komen" in De Binnenvest in Leiden. De gemeente roept mensen op die iemand kennen "die in een onderkomen leeft dat ongeschikt is voor deze kou" zich te melden.
Het Leger des Heils heeft begin november opnieuw buurthuiskamers geopend voor iedereen die op zoek is naar "warmte en gezelligheid". Dagelijks kunnen mensen er terecht om "er warmpjes bij te zitten", te studeren, een kop koffie te drinken, een spelletje te doen of een boek te lezen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
21 minuten geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
15 uur geleden