Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden daklozen zoeken warmte op in winteropvang

Honderden daklozen zoeken warmte op in winteropvang

DEN HAAG (ANP) - Honderden dak- en thuislozen hebben de afgelopen dagen overnacht in de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De regeling voor daklozen in de vier grote steden ging vrijdag in omdat de temperatuur in de dagen daarna in de buurt van het vriespunt zou komen. Tot wanneer de opvang open is, hangt af van het weer. Dinsdag wordt er opnieuw naar gekeken, laat een woordvoerder van de gemeente Amsterdam weten.

Afgelopen nacht was het tot nu toe het drukst in de winterkoudeopvang. In de nacht van zondag op maandag, toen het licht vroor, sliepen in Amsterdam 212 mensen in de extra opvang. In Den Haag waren dat er 79, in Rotterdam 122 en in Utrecht 100. De nachten ervoor ging het in Amsterdam in totaal om 354 mensen en in Den Haag om 130. In Rotterdam verbleven in de extra opvang in de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag 179 mensen.

De winterkoudeopvang is een extra opvangregeling in de vier grote steden. Deze gaat open als de gevoelstemperatuur onder het vriespunt komt en het te gevaarlijk wordt om buiten te slapen. De opvanglocaties in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag gaan dan tegelijk open. Behalve deze opvang is er in de steden ook reguliere winteropvang.

Warmte en gezelligheid

Leiden valt niet onder de extra regeling van de vier grote steden, maar stimuleert dak- en thuislozen om "in ieder geval 's nachts naar de maatschappelijke opvang te komen" in De Binnenvest in Leiden. De gemeente roept mensen op die iemand kennen "die in een onderkomen leeft dat ongeschikt is voor deze kou" zich te melden.

Het Leger des Heils heeft begin november opnieuw buurthuiskamers geopend voor iedereen die op zoek is naar "warmte en gezelligheid". Dagelijks kunnen mensen er terecht om "er warmpjes bij te zitten", te studeren, een kop koffie te drinken, een spelletje te doen of een boek te lezen.

Meer uit Binnenland

Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

15 minuten geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

1 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

2 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

3 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

3 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

4 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

5 uur geleden