Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden claimen avondklokboete terug

Honderden claimen avondklokboete terug

DEN HAAG (ANP) - Honderden mensen die een avondklokboete hebben gekregen, claimen deze terug of willen haar kwijtgescholden zien. Advocaat Michael Ruperti zegt dinsdag dat hij hun verzoeken rechtstreeks bij minister Fred Grapperhaus (Veiligheid en Justitie) zal indienen. Het vonnis van de rechtbank in Den Haag is de basis van de procedure.

Volgens Ruperti vormen zijn cliënten een informele belangengroep, die tegen de coronamaatregelen is. "Zij hebben als bezorgde burgers deelgenomen aan demonstraties, maar behoren niet tot de relschoppers", aldus de raadsman.

Met het vonnis van de rechtbank, waarin wordt gesteld dat de avondklok per direct moet komen te vervallen, zijn de opgelegde boetes onrechtmatig, stelt de raadsman. Een aantal van Ruperti’s cliënten heeft de avondklok opzettelijk genegeerd, om een rechtszaak uit te lokken. "Met dit vonnis zijn die zaken overbodig geworden."

Als de minister de verzoeken tot terugbetaling of kwijtschelding niet inwilligt, zal de groep naar de rechter stappen. Volgens Ruperti is er voor de minister ook "een makkelijke weg: alle boetes in één keer van tafel halen".

Meer uit Binnenland

Basel opent Eurovisie Songfestival met parade door stad

BASEL (ANP) - In Basel is zondagmiddag het Eurovisie Songfestival officieel begonnen. In de Zwitserse stad vindt een openingsceremonie plaats met de 'langste loper' in de geschiedenis van het evenement.

2 uur geleden
Media: zoektocht naar vermiste Nederlander (31) in Como hervat

LIVO (ANP) - De zoektocht naar de Nederlandse toerist die sinds eind april vermist is in de Noord-Italiaanse regio Como is zondagochtend hervat, melden lokale Italiaanse media. Er wordt onder meer gezocht met drones en een helikopter.

2 uur geleden
Hardloopwedstrijd Leeuwarden afgelast om druk op medische zorg

LEEUWARDEN (ANP) - Hardloopevenement LOOP Leeuwarden heeft de 5 en 10 kilometer zondag afgelast "in verband met de veiligheid van de deelnemers", meldt de organisatie op Instagram. "Door de incidenten tijdens de halve marathon is de druk op de medische zorg zo intensief geworden dat de veiligheid van deelnemers aan LOOP Leeuwarden in het gedrang komt."

3 uur geleden
Agenten gewond bij aanhoudingen in Alphen en Etten-Leur

ALPHEN/ETTEN-LEUR (ANP) - Politieagenten zijn zaterdag gewond geraakt bij twee incidenten, in Alphen en in Etten-Leur (Noord-Brabant).

4 uur geleden
Meeste bewoners weer terug na brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.

9 uur geleden
Uitslaande brand aan Kelloggplaats in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.

12 uur geleden
Claude schrok van negatieve reacties na repetitiebeelden

BASEL (ANP) - Claude is geschrokken van de kritiek die hij afgelopen week ontving nadat woensdag de eerste bewegende beelden van zijn songfestivalrepetities naar buiten waren gekomen. Het Nederlandse team was namelijk heel tevreden met de eerste resultaten, zei de zanger zaterdag in de Zwitserse stad Basel tegen het ANP.

21 uur geleden