Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden Chinese Tesla-rijders klagen over prijsverlaging

Honderden Chinese Tesla-rijders klagen over prijsverlaging

SHANGHAI (ANP/RTR) - Honderden Chinese Tesla-rijders hebben zich dit weekend voor showrooms en distributiecentra van de autofabrikant verzameld uit onvrede over een nieuwe prijsverlaging die het concern vrijdag aankondigde. Zelf kochten ze onlangs nog hun nieuwe auto en ze zijn de korting dus net misgelopen. Op filmpjes die rondgaan op sociale media is te zien dat ze luidkeels eisen dat Tesla hun het prijsverschil alsnog uitkeert.

Door de prijsverlaging zijn Tesla's Model 3 en Model Y nu tot bijna een kwart goedkoper dan de prijs die Chinezen er een paar maanden terug nog voor moesten neertellen. Vergeleken met consumenten in de Amerikaanse thuismarkt van Tesla zijn Chinezen inmiddels bijna de helft voordeliger uit. "Het is misschien een normale zakelijke praktijk, maar dit is niet hoe een verantwoordelijke onderneming zich zou moeten gedragen", klaagde een Tesla-eigenaar die zaterdag protesteerde bij het leveringscentrum van het bedrijf in een voorstad van Shanghai.

Veel demonstranten kochten hun Tesla vlak voor de jaarwisseling om nog te profiteren van een subsidieregeling die eind 2022 afliep. Ze geven aan dat ze toen niet hadden verwacht dat Tesla zijn prijzen zo kort daarna zo fors zou verlagen als het concern nu heeft gedaan. Tesla is evenwel niet van plan om hun nu te gaan compenseren, heeft een woordvoerder laten weten aan persbureau Reuters.

Tesla verlaagde vorig jaar ook al de prijzen in China om de verkoop van zijn auto’s te stimuleren. Sinds 2019 vindt de productie van de Model 3 en de Model Y bovendien plaats in Shanghai. Vanuit die fabriek verscheepte Tesla vorig jaar ruim 700.000 voertuigen, goed voor 54 procent van de wereldwijde verkoop van Tesla’s.

Meer uit Financieel

Japans bedrijf waarschuwt artsen na 20 dode medicijngebruikers

TOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.

10 minuten geleden
Beijing: China en VS gaan heffingen op sommige producten verlagen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

1 uur geleden
Swatch-winkels in meerdere landen dicht om overweldigende drukte

BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.

3 uur geleden
FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

4 uur geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

5 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

7 uur geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

8 uur geleden