Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden campinggasten geëvacueerd om Zuid-Franse bosbranden

Honderden campinggasten geëvacueerd om Zuid-Franse bosbranden

MONTPELLIER (ANP) - Zo'n vierhonderd kampeerders hebben woensdagavond een camping in Zuid-Frankrijk moeten verlaten vanwege een bosbrand die al meer dan 350 hectare in vlammen heeft doen opgaan. Vakantiegangers die op het gedeelte van de Huttopia camping in de Gorges du Verdon verbleven die moest worden geëvacueerd, zijn volgen lokale media opgevangen in het nabijgelegen dorpje Castellane.

Ouest France meldt dat het vuur op dinsdag werd gesignaleerd in Rougon, een dorpje in het departement Alpes-de-Haute-Provence. Ruim tweehonderd brandweerlieden werden ingezet om de brand te bestrijden, maar het vuur verspreidde zich over het moeilijk begaanbare terrein. Op Twitter plaatst een vakantieganger beelden van het vuur dat vanaf het Huttopia-kampeerterrein zichtbaar is op de omliggende heuvels.

De evacuatie van de kampeerders vond woensdagavond tussen 21.00 en 23.00 uur plaats en volgens het lokale Rode Kruis is iedereen in veiligheid gebracht. Donderdagochtend wordt beoordeeld of de vakantiegangers terug kunnen keren naar de camping, die niet volledig werd geëvacueerd. Of er ook Nederlanders op de camping verblijven, is niet duidelijk.

Intussen woedt er elders in Zuid-Frankrijk, in de Ardèche, op enkele honderden kilometers van Castellane, ook een bosbrand. Ondanks de inzet van ruim zeshonderd brandweerlieden en vijf blusvliegtuigen is er rondom de plaats Aubenas 950 hectare afgebrand, meldt de Franse krant Le Monde. In de omgeving van het toeristische plaatsje Vogüé moesten 350 mensen worden geëvacueerd, onder wie 200 kampeerders. Woensdagavond was deze brand volgens de lokale autoriteiten grotendeels onder controle.

Frankrijk kampt deze maand met extreme droogte en in verschillende regio's woedden bosbranden. Ten westen van Bordeaux werden verschillende campings ontruimd vanwege grote bosbranden die pas na bijna twee weken onder controle waren. De brandweer sprak van een "uitzonderlijke crisis".

Hoe de branden ontstaan is onduidelijk. Wel werd in Zuid-Frankrijk een man aangehouden die ervan wordt verdacht sinds mei meerdere keren bosbranden te hebben gesticht. France 3 Auvergne-Rhône-Alpes meldt woensdag dat het gaat om een lid van de vrijwillige brandweer in het departement Hérault.

Meer uit Buitenland

VK haalde in het geheim duizenden Afghanen op na datalek

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft na een groot datalek in het geheim duizenden Afghanen naar het Verenigd Koninkrijk gehaald, heeft minister van Defensie John Healey bekendgemaakt. De namen en gegevens van bijna 19.000 Afghanen die hadden samengewerkt met de Britten waren uitgelekt, waardoor zij en hun familieleden mogelijk gevaar liepen. Van hen zijn zo'n negenhonderd mensen opgehaald via dit geheime beleid en 3600 van hun familieleden.

36 minuten geleden
Artsen zonder Grenzen: medewerkers opzettelijk gedood in Tigray

MADRID (ANP) - Artsen zonder Grenzen (AzG) concludeert na eigen onderzoek dat drie medewerkers vier jaar geleden opzettelijk zijn gedood in de Ethiopische regio Tigray, waar toen een burgeroorlog woedde. De hulpverleners werden volgens de organisatie gedood terwijl ze in een duidelijk gemarkeerd AzG-voertuig onderweg waren naar gewonde patiënten.

49 minuten geleden
Zelensky spreekt met beoogde premier over beleidsprioriteiten

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn beoogde nieuwe premier Joelia Svyrydenko gesproken over de prioriteiten voor het komende half jaar. Hij schrijft op X dat de focus de komende maanden moet komen te liggen op onder meer het opvoeren van de wapenproductie, de aanschaf van drones en het dereguleren van de economie.

1 uur geleden
VN signaleren toename geweld tegen Palestijnen op Westoever

GENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-mensenrechtenkantoor signaleert de afgelopen weken een toename van het geweld en acties tegen Palestijnen op de bezette Westelijke Jordaanoever. Het gaat daarbij ook om de sloop van woningen en gedwongen verplaatsingen van Palestijnen.

1 uur geleden
Kremlin zegt tijd nodig te hebben voor reactie op ultimatum Trump

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin wil nog niet reageren op het ultimatum dat de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesteld. "De verklaring van president Trump is zeer ernstig. We hebben absoluut tijd nodig om te analyseren wat in Washington is gezegd", zegt woordvoerder Dmitri Peskov.

1 uur geleden
Syrisch leger trekt Suwayda binnen, Israël valt aan

SUWAYDA (ANP/AFP/DPA/RTR) - Syrische troepen zijn de Zuid-Syrische stad Suwayda binnengevallen om een einde te maken aan de gevechten. Intussen heeft Israël een nieuwe aanval op de stad uitgevoerd, met de Syrische troepen als doelwit. Over de gevechten in de stad is een onduidelijke situatie ontstaan na oproepen vanuit verschillende kanten om de gevechten te stoppen of juist voort te zetten.

2 uur geleden
FT: Trump polste of Zelensky Moskou zou kunnen aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een besloten gesprek met zijn ambtgenoot Volodymyr Zelensky geïnformeerd of Oekraïne Moskou zou kunnen aanvallen, schrijft de Financial Times (FT). Volgens de krant heeft Trump gepeild of het mogelijk zou zijn om de aanvallen op Rusland op te voeren om de Russische regering aan de onderhandelingstafel te dwingen.

3 uur geleden