Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden Britten protesteren bij parlement en politie na moord

Honderden Britten protesteren bij parlement en politie na moord

LONDEN (ANP) - Honderden Britten hebben voor de derde avond op rij gedemonstreerd buiten het parlementsgebouw en het hoofdgebouw van de politie uit woede over de moord op de 33-jarige vrouw Sarah Everard en regeringsplannen om het demonstratierecht in te perken.

Een Londense politieagent, de 48-jarige Wayne Couzens, is aangeklaagd voor het ontvoeren en doden van Everard en verscheen dinsdag voor de tweede keer voor de rechter. De politie ligt daarnaast vanuit alle politieke richtingen onder vuur vanwege het harde optreden bij een wake voor Everard, waarbij volgens politiecorpschef Cressida Dick de afstandsregels niet werden nageleefd.

De Londense burgemeester van Labour-huize Sadiq Khan heeft gezegd dat hij zijn "ontevredenheid heeft geuit" bij Dick naar aanleiding van het politieoptreden van zaterdag. Er werden toen vier vrouwen gearresteerd wegens het verstoren van de openbare orde en het breken van de coronaregels. Ook de Conservatieve minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel was kritisch over de politie. Zij noemde de beelden van het ingrijpen door de politie "verontrustend".

Sinds de storm van kritiek treedt de politie al minder hard op bij protesten buiten het parlement en het politiehoofdkwartier bij New Scotland Yard. Bij het parlement riepen ruim 600 betogers om het ontslag van corpschef Dick en minister Patel. Bij de tweede locatie werd de leus 'all cops are bastards' (alle agenten zijn schoften) geroepen.

Terwijl dinsdag buiten het parlement werd gedemonstreerd, keurden parlementariërs binnen deels een nieuwe strafrechtelijke wet van minister Patel goed. Die moet het makkelijker maken voor de politie om demonstraties te verbieden die tot grote ordeverstoringen kunnen leiden.

Sinds de moord op Everard is er in het Verenigd Koninkrijk met name veel discussie over de onveiligheid die veel Britse vrouwen 's avonds en 's nachts ervaren als zij alleen over straat gaan. Meerdere demonstranten benadrukten dinsdag dat zij vinden dat die discussie niet ondergesneeuwd mag raken vanwege de ophef rond het optreden van de politie.

De Britse regering heeft voorgesteld om meer agenten in burger in te zetten bij bars en nachtclubs om te controleren dat vrouwen niet worden lastiggevallen. Dat voorstel werd door betogers met gemengde gevoelens ontvangen. "Mensen zullen zich niet meer op hun gemak voelen met agenten in burger", aldus een 18-jarige studente. "Belangrijker is dat iedereen weet wat te doen om vrouwen zich veiliger te laten voelen."

Meer uit Buitenland

Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

29 minuten geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

44 minuten geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

45 minuten geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

1 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

3 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

4 uur geleden
Dodental rond protesten Iran overstijgt 200, melden activisten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

4 uur geleden