Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden Britten protesteren bij parlement en politie na moord

Honderden Britten protesteren bij parlement en politie na moord

LONDEN (ANP) - Honderden Britten hebben voor de derde avond op rij gedemonstreerd buiten het parlementsgebouw en het hoofdgebouw van de politie uit woede over de moord op de 33-jarige vrouw Sarah Everard en regeringsplannen om het demonstratierecht in te perken.

Een Londense politieagent, de 48-jarige Wayne Couzens, is aangeklaagd voor het ontvoeren en doden van Everard en verscheen dinsdag voor de tweede keer voor de rechter. De politie ligt daarnaast vanuit alle politieke richtingen onder vuur vanwege het harde optreden bij een wake voor Everard, waarbij volgens politiecorpschef Cressida Dick de afstandsregels niet werden nageleefd.

De Londense burgemeester van Labour-huize Sadiq Khan heeft gezegd dat hij zijn "ontevredenheid heeft geuit" bij Dick naar aanleiding van het politieoptreden van zaterdag. Er werden toen vier vrouwen gearresteerd wegens het verstoren van de openbare orde en het breken van de coronaregels. Ook de Conservatieve minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel was kritisch over de politie. Zij noemde de beelden van het ingrijpen door de politie "verontrustend".

Sinds de storm van kritiek treedt de politie al minder hard op bij protesten buiten het parlement en het politiehoofdkwartier bij New Scotland Yard. Bij het parlement riepen ruim 600 betogers om het ontslag van corpschef Dick en minister Patel. Bij de tweede locatie werd de leus 'all cops are bastards' (alle agenten zijn schoften) geroepen.

Terwijl dinsdag buiten het parlement werd gedemonstreerd, keurden parlementariërs binnen deels een nieuwe strafrechtelijke wet van minister Patel goed. Die moet het makkelijker maken voor de politie om demonstraties te verbieden die tot grote ordeverstoringen kunnen leiden.

Sinds de moord op Everard is er in het Verenigd Koninkrijk met name veel discussie over de onveiligheid die veel Britse vrouwen 's avonds en 's nachts ervaren als zij alleen over straat gaan. Meerdere demonstranten benadrukten dinsdag dat zij vinden dat die discussie niet ondergesneeuwd mag raken vanwege de ophef rond het optreden van de politie.

De Britse regering heeft voorgesteld om meer agenten in burger in te zetten bij bars en nachtclubs om te controleren dat vrouwen niet worden lastiggevallen. Dat voorstel werd door betogers met gemengde gevoelens ontvangen. "Mensen zullen zich niet meer op hun gemak voelen met agenten in burger", aldus een 18-jarige studente. "Belangrijker is dat iedereen weet wat te doen om vrouwen zich veiliger te laten voelen."

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij aanval op hotel in Beiroet

BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Qatar meldt raketaanvallen Iran, Saudi-Arabië onderschept drones

DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.

3 uur geleden
Trump wil geen betrokkenheid Koerden bij oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.

5 uur geleden
Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

5 uur geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

6 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

8 uur geleden
Raadsbijeenkomst rond nieuwe opperste leider Iran binnen een dag

TEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.

9 uur geleden