Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden Britse agenten ontslagen om wangedrag

Honderden Britse agenten ontslagen om wangedrag

LONDEN (ANP/AFP) - In Groot-Brittannië zijn in een jaar tijd bijna zeshonderd agenten ontslagen om wangedrag, meldt het kennisinstituut van de Britse politie College of Policing maandag. Het gaat om het totale aantal ontslagen in Engeland en Wales in de twaalf maanden tot maart 2024.

De meeste ontslagen vielen omdat agenten niet integer handelden (125), andere redenen voor ontslag waren bijvoorbeeld seksueel wangedrag (74) of omdat medewerkers zich schuldig maakten aan discriminatie (71). Het College of Policing noemt de cijfers "enorm teleurstellend". In de periode tussen maart 2022 en maart 2023 lag het totale aantal ontslagen met 394 fors lager.

De politie in Londen raakte de afgelopen jaren meermaals in opspraak door politiemensen die zich schuldig maakten aan ernstige misdrijven. Het ging onder meer om verkrachting en moord.

Meer uit Buitenland

VS voeren eerste doodstraf uit sinds mislukte executie Pike

HUNTSVILLE (ANP/AFP) - Een 46-jarige Amerikaan is woensdag met een dodelijke injectie geëxecuteerd. Het is de eerste executie sinds de mislukte executie van Christa Pike in Tennessee, een week eerder.

30 minuten geleden
Pionier van Apollo-software Margaret Hamilton is overleden

CAMBRIDGE (ANP) - Margaret Hamilton, de baanbrekende onderzoekster die hielp het vakgebied software-engineering te creëren en wier code de Apollo-astronauten van NASA op de maan liet landen, is overleden. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Ze werd 90 jaar.

3 uur geleden
Axios: leger VS krijgt bevel klaar te zijn voor aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) enkele dagen geleden opdracht gegeven de voorbereidingen af te ronden om de grootschalige gevechtsoperaties in Iran te hervatten, zeggen Amerikaanse functionarissen tegen Axios.

3 uur geleden
Bijna driekwart minder wilde dieren, maar WWF heeft nog hoop

ZEIST (ANP) - De wereldwijde soortenrijkdom blijft "in een alarmerend tempo" achteruitgaan, concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF) in een nieuwe editie van het Living Planet Report. In ruim een halve eeuw zijn populaties wilde dieren gemiddeld met 73 procent ingekrompen. Toch ziet het WWF ook hoopvolle ontwikkelingen.

4 uur geleden
Rekenkamer: nieuwe EU-meerjarenbegroting moeilijk te controleren

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is bezorgd over de opzet van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034) en waarschuwt voor het gevaar van nieuwe schulden. De financiële waakhond van de EU meldt die zorgen bij de presentatie van een rapport over de begroting van 2025.

5 uur geleden
Trump gaat Musk en Nvidia-topman Huang eren met wetenschapsprijs

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat donderdag de National Medal of Science uitreiken aan SpaceX-topman Elon Musk. Dat meldt het Witte Huis. De medaille is de hoogste onderscheiding voor wetenschappers en ingenieurs in het land.

6 uur geleden
CNN: nieuwe aanklachten tegen Maduro om martelen Amerikanen

NEW YORK (ANP) - Tegen de gevangengenomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw komen nieuwe aanklachten, meldt de Amerikaanse nieuwssite CNN. Het zou gaan om onder meer de vermeende marteling van Amerikanen die vastzaten in Venezuela toen Maduro daar aan de macht was.

7 uur geleden