Honderden Britse agenten ontslagen om wangedrag
LONDEN (ANP/AFP) - In Groot-Brittannië zijn in een jaar tijd bijna zeshonderd agenten ontslagen om wangedrag, meldt het kennisinstituut van de Britse politie College of Policing maandag. Het gaat om het totale aantal ontslagen in Engeland en Wales in de twaalf maanden tot maart 2024.
De meeste ontslagen vielen omdat agenten niet integer handelden (125), andere redenen voor ontslag waren bijvoorbeeld seksueel wangedrag (74) of omdat medewerkers zich schuldig maakten aan discriminatie (71). Het College of Policing noemt de cijfers "enorm teleurstellend". In de periode tussen maart 2022 en maart 2023 lag het totale aantal ontslagen met 394 fors lager.
De politie in Londen raakte de afgelopen jaren meermaals in opspraak door politiemensen die zich schuldig maakten aan ernstige misdrijven. Het ging onder meer om verkrachting en moord.
Meer uit Buitenland
BISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
12 minuten geledenKATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenKYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.
4 uur geleden