Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden bezoekers bij herdenking Canadese oorlogsbegraafplaats

Honderden bezoekers bij herdenking Canadese oorlogsbegraafplaats

GROESBEEK (ANP) - Honderden bezoekers waren vrijdagmiddag bij de herdenkingsceremonie op de Canadese oorlogsbegraafplaats in Groesbeek. Ook waren ongeveer twintig Canadese oorlogsveteranen aanwezig. De ceremonie begon met een band van doedelzakspelers. Zij hebben de ceremonie ook afgesloten.

Op de begraafplaats liggen meer dan 2300 Canadezen die zijn gesneuveld tijdens de Tweede Wereldoorlog die tachtig jaar geleden ten einde kwam. Daarbij liggen nog honderd mensen van wie het lichaam nooit is geïdentificeerd.

Het was erg warm op de begraafplaats. Een fotograaf van het ANP zag dat de oorlogsveteranen halverwege de ceremonie naar de schaduw werden verplaatst. Een doedelzakspeler werd niet lekker door de zon en bezoekers hebben flesjes water gekregen tegen de hitte.

Toespraak

Onder andere de 101-jarige veteraan majoor-generaal Richard Rohmer hield een toespraak tijdens de ceremonie. Hij meldde zich als 18-jarige aan bij de luchtmacht. Dat was in 1942. "Er was oorlog en ik wilde er deel van uitmaken", verklaarde hij als reden om zich aan te melden. In november 1944 had hij 135 missies voltooid als verkenner.

De herdenking is georganiseerd door de stichting Faces to Graves en de Canadese regering.

Meer uit Binnenland

Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

24 minuten geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

1 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

1 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

2 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

3 uur geleden
Hoge Raad geeft bij meer dan helft afwijzingen geen uitleg

DEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.

6 uur geleden