Honderden bezoekers Amsterdamse Westerkerk voor Peter R. de Vries
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen hebben vrijdag de Amsterdamse Westerkerk bezocht, waar werd stilgestaan bij het overlijden van misdaadverslaggever Peter R. de Vries afgelopen donderdag. Mensen konden tussen 11.00 uur en 15.00 uur langskomen voor een moment van stilte en bezinning, of om een kaars aan te steken.
"We voelen ons deze keer in het bijzonder verbonden met de dierbaren van Peter R. de Vries", schrijft de kerk op de website. Vooral vanaf 14.00 uur was het erg druk in de kerk. De meeste bezoekers kwamen voor De Vries, zegt een medewerker, maar doordat ook toeristen langsliepen is niet precies te zeggen hoeveel. Mensen reageerden erg dankbaar dat ze naar de kerk konden komen om bij zijn dood stil te staan, zegt de medewerker.
Vanaf 12.30 uur werd door een dominee en een andere medewerker van de kerk orgelmuziek gespeeld. Sommige mensen zeiden wat woorden terwijl ze een waxinelichtje aanstaken en neerzetten. Anderen hielden elkaar even vast, of namen plaats op een van de stoelen. Bezoekers konden een kopje koffie of thee halen in de kerk. Soms werd er gehuild.
Veel mensen hebben iets in het boek geschreven dat bij de ingang van de kerk lag. Hier konden bezoekers een boodschap in achterlaten, gericht aan De Vries of zijn familie. Het boek wordt later aan de familie van De Vries gegeven, zegt de dominee. De rozen die bezoekers hebben meegebracht worden waarschijnlijk aan het einde van de dag in de Lange Leidsedwarsstraat neergelegd, waar De Vries op dinsdagavond 6 juli meerdere keren werd beschoten.
Ook op vrijdag 9 juli kwamen tientallen mensen langs bij de kerk, toen om stil te staan bij de aanslag op De Vries. Die dag kwamen er zo'n driehonderd mensen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.
14 uur geleden