Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden bezoekers Amsterdamse Westerkerk voor Peter R. de Vries

Honderden bezoekers Amsterdamse Westerkerk voor Peter R. de Vries

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen hebben vrijdag de Amsterdamse Westerkerk bezocht, waar werd stilgestaan bij het overlijden van misdaadverslaggever Peter R. de Vries afgelopen donderdag. Mensen konden tussen 11.00 uur en 15.00 uur langskomen voor een moment van stilte en bezinning, of om een kaars aan te steken.

"We voelen ons deze keer in het bijzonder verbonden met de dierbaren van Peter R. de Vries", schrijft de kerk op de website. Vooral vanaf 14.00 uur was het erg druk in de kerk. De meeste bezoekers kwamen voor De Vries, zegt een medewerker, maar doordat ook toeristen langsliepen is niet precies te zeggen hoeveel. Mensen reageerden erg dankbaar dat ze naar de kerk konden komen om bij zijn dood stil te staan, zegt de medewerker.

Vanaf 12.30 uur werd door een dominee en een andere medewerker van de kerk orgelmuziek gespeeld. Sommige mensen zeiden wat woorden terwijl ze een waxinelichtje aanstaken en neerzetten. Anderen hielden elkaar even vast, of namen plaats op een van de stoelen. Bezoekers konden een kopje koffie of thee halen in de kerk. Soms werd er gehuild.

Veel mensen hebben iets in het boek geschreven dat bij de ingang van de kerk lag. Hier konden bezoekers een boodschap in achterlaten, gericht aan De Vries of zijn familie. Het boek wordt later aan de familie van De Vries gegeven, zegt de dominee. De rozen die bezoekers hebben meegebracht worden waarschijnlijk aan het einde van de dag in de Lange Leidsedwarsstraat neergelegd, waar De Vries op dinsdagavond 6 juli meerdere keren werd beschoten.

Ook op vrijdag 9 juli kwamen tientallen mensen langs bij de kerk, toen om stil te staan bij de aanslag op De Vries. Die dag kwamen er zo'n driehonderd mensen.

Meer uit Binnenland

Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

1 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

2 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

2 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

3 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

3 uur geleden
Brand na explosie Utrecht onder controle

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.

3 uur geleden
Dijksma: tot nu toe vier gewonden in Utrecht, niemand zwaargewond

UTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.

4 uur geleden