Honderden betuigen steun aan Israël in centrum Amstelveen
AMSTELVEEN (ANP) - Honderden mensen zijn zondagavond bijeen in het centrum van Amstelveen om hun solidariteit te tonen met Israël. De bijeenkomst is georganiseerd omdat het maandag een jaar geleden is dat Hamas een terreuraanval uitvoerde op Israël. Bij de aanval vielen zo'n 1200 doden, 250 mensen werden gegijzeld en meegenomen naar de Gazastrook.
Een groot deel van de bezoekers heeft Israëlische vlaggen mee, vaak om de schouders geknoopt. Rondom het plein staan politiebusjes opgesteld. Op een klein podium op het Stadsplein worden toespraken gehouden.
BBB-leider Caroline van der Plas was een van de sprekers. Zij zei dat er rondom de gebeurtenissen van 7 oktober geen 'maar' bestaat. "Op 7 oktober 2023 was een afschuwelijke moordpartij op mensen die zijn uitgekozen, alleen omdat ze Jood zijn." Van der Plas riep mensen op die maandag wilden demonstreren thuis te blijven. "Demonstratie is een groot recht in Nederland, maar een dag in het jaar kun je thuisblijven. Stay home now!" Maandag is op een aantal treinstations pro-Palestijnse demonstraties gepland.
Verliezers
"Oorlog kent alleen verliezers", zei D66-senator Boris Dittrich. Hij sprak de hoop uit voor "moedige politici aan beide kanten". Tweede Kamerlid voor de ChristenUnie Don Ceder stak de Joodse gemeenschap in Nederland een hart onder de riem. "Wij zullen nooit zwichten voor intimidatie", zei hij.
Zaterdag maakte Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) bekend dat het aantal meldingen van Jodenhaat online bij meldpunt Meld.Online Discriminatie sinds 7 oktober vorig jaar met bijna de helft is toegenomen. "Huiveringwekkende statistieken", zei Ceder. "Laten we om de Joodse gemeenschap in Nederland gaan staan", riep hij op.
Gijzeling
De opa van de Nederlands-Israëlische Ofir Engel die op 7 oktober gegijzeld werd door Hamas hield ook een toespraak. "Wij zullen vechten tot alle gijzelaars naar huis terugkomen", zei hij. Na een toespraak van de kleindochter van een gijzelaar werd de leus 'bring them home' geroepen door een deel van de aanwezigen.
De bijeenkomst is onder meer georganiseerd door het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Sinds zondagmiddag was op het plein een replica van een ondergrondse tunnel in Gaza te zien.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Tegenstanders van een geplande noodopvang voor 240 asielzoekers in Apeldoorn, zetten hun protesten voort. Ook maandagavond gingen enkele betogers volgens de politie over de schreef. Het bleef bij vier aanhoudingen, het laagste aantal van de afgelopen dagen. Ook voor dinsdagavond "houden gemeente en politie rekening met een demonstratie", laten de instanties weten.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Studenten en docenten van Nederlandse universiteiten kunnen weer gebruikmaken van de onderwijssoftware Canvas. De instellingen schakelen het platform weer in, nu de makers ervan een akkoord hebben gesloten met de cybercriminelen die waren binnengedrongen in het systeem. De hackers beloven dat ze de gestolen gegevens teruggeven. De ontwikkelaar, Instructure, meldt niet hoeveel losgeld daarvoor is betaald.
40 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dj Tiësto dinsdag in hoger beroep in het gelijk gesteld in een rechtszaak die hij had aangespannen tegen een Amerikaans advocatenkantoor wegens onjuist fiscaal advies. Advocatenkantoor Greenberg Traurig moet de Nederlandse dj, die eigenlijk Tijs Verwest heet, daarom een schadevergoeding betalen van bijna 17 miljoen euro. Ook de proceskosten van in totaal bijna 35.000 euro zijn voor rekening van het advocatenkantoor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft het afgelopen jaar een recordaantal van meer dan 2300 verboden wapens in beslag genomen bij minderjarige jongeren. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de politie, die eerder dinsdag gepubliceerd werden door Mick van Wely Crime Station. Het betrof in de meeste gevallen steekwapens, namelijk 947, maar ook vuurwapens of onderdelen daarvan, 442. De politie maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. "Wapenbezit onder jongeren verdient volle aandacht", aldus Martin Sitalsing, portefeuillehouder Zorg en Veiligheid bij de politie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
5 uur geleden