Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden betogers naar ziekenhuizen Hongkong

Honderden betogers naar ziekenhuizen Hongkong

HONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ziekenhuizen in Hongkong hebben de handen vol aan de behandeling van betogers die uit de Polytechnische Universiteit (PolyU) komen. De autoriteiten zeggen dat zich daar sinds dinsdagochtend al zo'n 280 demonstranten hebben gemeld.

De afgelopen dagen hadden zich honderden jonge betogers verschanst in de universiteit, die is omsingeld door de politie. Die meldt dat maandag bijna 1500 traangaspatronen en 1391 rubberkogels zijn afgevuurd. De meeste demonstranten zouden inmiddels zijn vertrokken uit PolyU. Er bevinden zich naar schatting nog zo'n honderd demonstranten in de instelling.

De politie meldt dat op en rond de universiteit zo'n 1100 mensen zijn gecontroleerd. Zij zijn opgepakt of hun persoonlijke informatie is genoteerd.

Achtergebleven betogers zoeken wanhopig naar een uitweg. "Ik heb het gevoel dat ik in de problemen zit", erkende een 22-jarige man, die op de campus met twee vrienden overlegde. "We proberen een ontsnappingsmogelijkheid te bedenken. Maar iedere keer dat we een plek kiezen, zien we dat er veel politie in de buurt is."

Meer uit Buitenland

Canada bestaat alleen bij gratie van de VS, zegt Trump

DAVOS (ANP) - Canada kan de Verenigde Staten maar beter wat dankbaarder zijn, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump. "Canada bestaat dankzij de VS", zei Trump op het World Economic Forum. Hij reageerde op een veelgeprezen toespraak van de Canadese premier Mark Carney, die middelgrote landen opriep de krachten te bundelen om grootmachten van zich af te kunnen houden.

14 minuten geleden
Inmiddels 43 lichamen geborgen na treinbotsing Andalusië

ADAMUZ (ANP) - Sinds de dodelijke treinbotsing zondag in Zuid-Spanje zijn uit de wrakstukken van de treinen 43 doden geborgen. Op twee lichamen na zijn alle stoffelijke resten geïdentificeerd, aldus de autoriteiten.

31 minuten geleden
Zelensky bevestigt ontmoeting met Trump in Davos

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bevestigd dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump woensdag zal ontmoeten in Davos. In zijn toespraak op het World Economic Forum (WEF) dat momenteel plaatsvindt in die Zwitserse plaats, zei Trump al Zelensky woensdag te ontmoeten.

42 minuten geleden
Europarlement laakt gebruik economische intimidatie door Trump

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement laakt het gebruik van "economische intimidatie tegen Denemarken en andere EU-lidstaten" door de Amerikaanse president Donald Trump. Ook veroordeelt het de extra importheffingen die Trump oplegt aan EU-landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat staat in een gezamenlijke verklaring die het Europees Parlement woensdag heeft aangenomen.

58 minuten geleden
Trump wil 'meteen' onderhandelen met Denen over koop Groenland

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil "onmiddellijk onderhandelen" met Denemarken over de aankoop van Groenland. "Daar is niks mis mee", zei hij op het World Economic Forum in Davos.

1 uur geleden
Trump zegt geen geweld te gebruiken om Groenland over te nemen

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in Davos gezegd geen geweld te gebruiken om Groenland in te lijven. Hij wil het eiland, dat bij Denemarken hoort, bij de Verenigde Staten voegen en wilde eerder niet uitsluiten dat hij daarvoor militaire middelen zou inzetten.

1 uur geleden
Trump: Denemarken 'ondankbaar' voor beschermen Groenland in WO II

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum gezegd dat Denemarken zich "ondankbaar" opstelt voor het feit dat de Amerikanen Groenland hebben beschermd tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij noemde het "dom" dat de Amerikanen het eiland überhaupt hebben teruggegeven.

1 uur geleden