Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden betogers in Zwolle bij manifestatie tegen racisme

Honderden betogers in Zwolle bij manifestatie tegen racisme

ZWOLLE (ANP) - Bij de manifestatie tegen racisme en discriminatie in Zwolle hebben zich honderden betogers verzameld. Ze vormden om 15.00 uur een zwart hart waarvan een foto vanuit een drone gemaakt wordt.

De demonstratie in het Wezenlandenpark is een initiatief van de Zwolse homogemeenschap. Met een stil en ingetogen protest sluiten ze aan bij betogingen in de Verenigde Staten. Lhbti'ers weten net als de zwarte gemeenschap in de Verenigde Staten wat het is om niet gelijkwaardig behandeld te worden, aldus de woordvoerder.

Burgemeester Peter Snijders van Zwolle richtte zich voorafgaand aan de manifestatie in een tweet tot de betogers. Hij noemde het "een belangrijk grondrecht om je mening te kunnen uiten tegen discriminatie".

Tommy Holten

Met de vuist in de lucht gebald schreeuwden de betogers minutenlang "black lives matter" en "no justice no peace". Op een aantal protestborden werd aandacht gevraagd voor de zaak van Tomy Holten, 'de Zwolse George Floyd'. Hij overleed in maart na een arrestatie. "Er wordt eerst gemept, dan pas worden vragen gesteld. Tomy Holten heeft dit meegemaakt", zei demonstrant Louis de Freitas die het publiek kort toe mocht spreken. Het publiek hield om 15.00 uur een minuut stilte.

De manifestatie duurt tot ongeveer 15.30 uur. De gemeente Zwolle heeft een maximum aantal betogers ingesteld van 2400 in verband met corona-richtlijnen.

Meer uit Binnenland

Geschenkwoningen Watersnoodramp krijgen status van rijksmonument

OUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.

4 uur geleden
The Voice start half januari, kijkers thuis stemmen niet meer

HILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.

6 uur geleden
Onvoldoende jeugdzorg in woonpand Heerhugowaard waar explosie was

HEERHUGOWAARD (ANP) - Jeugdzorgorganisatie Parlan heeft de jongeren in het gebouw aan de Titanialaan in Heerhugowaard niet de begeleiding gegeven die ze nodig hadden. Dat concludeert onderzoeksbureau BMC in een rapport. Van de 66 woningen huurde Parlan er 12. In een van die appartementen is in april een explosie veroorzaakt met brand en meerdere zwaarbeschadigde appartementen tot gevolg.

6 uur geleden
Noodpakket Sinterklaasjournaal een kwart miljoen keer besteld

HILVERSUM (ANP) - Bijna een kwart miljoen mensen heeft sinds de uitzending van dinsdag een noodpakket van Het Sinterklaasjournaal besteld. Dat laat de NTR, die het programma uitzendt, weten. De Hoofdpiet riep in de uitzending kijkers op een noodpakket te reserveren via de website. Tot nu toe hebben 247.559 mensen dit gedaan, bijna een op de zes mensen die lineair naar de uitzending heeft gekeken.

6 uur geleden
Rechter doet over twee weken uitspraak over PAS-melders

ZUTPHEN (ANP) - Over of zogeheten PAS-melders gelegaliseerd moeten worden, doet de rechter over twee weken uitspraak. Farmers Defence Force (FDF) had een kort geding aangespannen tegen de Staat, de zaak diende woensdag in de rechtbank in Zutphen. PAS-melders zijn boeren die volgens FDF buiten hun schuld om niet de juiste natuurvergunning hebben en in feite illegaal werken.

6 uur geleden
Nieuwe verdachte vast na dood 24-jarige vrouw in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandag een nieuwe verdachte opgepakt in het onderzoek naar de dood van een 24-jarige vrouw in Rotterdam. Het gaat om een 20-jarige man uit Nijmegen.

6 uur geleden
Universiteit Tilburg niet tevreden over Israëlische partner

TILBURG (ANP) - De universiteit in Tilburg wil dat de Hebrew University in Israël, waarmee ze samenwerkt, meer doet voor "een rechtvaardige en blijvende vrede" in het Midden-Oosten. De Israëlische instelling zou zich ook meer moeten inzetten voor wederopbouw van Palestijnse universiteiten en tegen "verkeerde inmenging" van het Israëlische leger.

7 uur geleden