Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden betogen tegen bezoek koning Juan Carlos aan Spanje

Honderden betogen tegen bezoek koning Juan Carlos aan Spanje

MADRID (ANP/AFP) - Zo'n driehonderd mensen hebben zondag in Madrid geprotesteerd tegen het bezoek van de gepensioneerde Spaanse koning Juan Carlos aan zijn geboorteland. De demonstranten kwamen bijeen in de buurt van het koninklijk paleis in de Spaanse hoofdstad en hielden borden omhoog met teksten zoals "gerechtigheid" en "de Bourbon in de gevangenis", verwijzend naar het huis waarvan hij lid is.

Het is het eerste bezoek van Juan Carlos aan Spanje sinds hij het land in augustus 2020 verliet, nadat hij in opspraak was geraakt over financiële transacties met onder meer Saudi-Arabië. Juan Carlos woont tegenwoordig in de Verenigde Arabische Emiraten.

Juan Carlos was eerder dit weekend in de havenstad Sanxenxo, in het noordwesten van Spanje. Daar werd hij juist warm onthaald door tientallen aanwezigen die onder andere "Lang leve de koning, lang leve Spanje" naar hem riepen.

Juan Carlos werd in 1975 koning van Spanje en ging in 2014 met pensioen. Sindsdien regeert zijn zoon Felipe het land. De gepensioneerde koning brengt maandag een bezoek aan zijn zoon, voordat hij terugvliegt naar Abu Dhabi.

Meer uit Buitenland

Brussel werkt door aan voorstel lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.

1 uur geleden
Reggaezanger Jimmy Cliff op 81-jarige leeftijd overleden

KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.

1 uur geleden
Polen pakt Oekraïense verdachte op na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.

1 uur geleden
EU streeft naar consensus in standpunt over vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie streeft naar consensus in een EU-standpunt over een vredesplan voor Oekraïne, aldus een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Zo staan ​​we sterker, zo staan we eensgezind tegenover een onderwerp dat zo belangrijk is als de vrede in Oekraïne en zo belangrijk als de veiligheid van Europa", zei ze. Maar dat lukt niet altijd en eventuele onenigheid tussen de lidstaten over een vredesplan mag geen "belemmering vormen voor de voortgang van zo'n cruciaal onderwerp".

1 uur geleden
Costa: EU moet besluitvormende stem hebben bij vrede in Oekraïne

LUANDA (ANP) - Vredesbesprekingen over Oekraïne vereisen "volledige betrokkenheid en besluitvorming van de Europese Unie", zei voorzitter van de EU-leiders António Costa maandag. Het gaat daarbij om kwesties die de EU rechtstreeks aangaan, zoals sancties tegen Rusland, uitbreiding van de EU of de inzet van Russische bevroren tegoeden. Dat zei Costa na afloop van een bijeenkomst van 27 EU-leiders en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in de Angolese hoofdstad Luanda.

1 uur geleden
Raad van Europa: bij vrede ook oog voor mensenrechten Oekraïne

STRAATSBURG (ANP) - Een "alomvattende, rechtvaardige en duurzame vrede" in Oekraïne kan "alleen worden bereikt als deze verankerd is in het internationale mensenrechtenkader", stelt commissaris voor de mensenrechten van de Raad van Europa Michael O'Flaherty maandag. Hij begrijpt dat de prioriteit weliswaar ligt bij een staakt-het-vuren in Oekraïne en het geven van humanitaire hulp, maar toch moet hier nu de basis voor worden gelegd.

2 uur geleden
Zelensky ziet 'belangrijke stappen' bij onderhandelingen Genève

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de onderhandelingen met de Verenigde Staten over een nieuw Amerikaans vredesplan "uiterst gevoelige punten weten te behouden", zegt president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense leider denkt dat zondag in Genève "belangrijke stappen" zijn gezet.

3 uur geleden