Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden arrestaties na bezetting overheidsgebouwen in Brasilia

Honderden arrestaties na bezetting overheidsgebouwen in Brasilia

BRASILIA (ANP) - Meer dan vierhonderd mensen zijn zondag gearresteerd in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia, nadat aanhangers van oud-president Jair Bolsonaro daar het parlementsgebouw, het hooggerechtshof en het presidentiële paleis hadden bestormd. Dat laat de gouverneur van het Federaal District waar Brasilia onder valt weten op Twitter.

"Zij zullen boeten voor de misdaden die ze hebben begaan", zei Ibaneis Rocha over de arrestanten. "We werken eraan alle anderen die vanmiddag aan deze terroristische daad hebben meegedaan te identificeren. We werken door om de orde te herstellen."

Eerder zondagavond namen veiligheidstroepen de controle terug over de overheidsgebouwen, waar de aanhangers van Bolsonaro veel materiële schade hebben aangericht. Zij deden dat uit woede over de beëdiging vorige week van de linkse president Luiz Inacio Lula da Silva, die zijn verkiezingsoverwinning volgens hen aan fraude dankt.

Rocha kondigde tijdens de ongeregeldheden zondag op Twitter aan dat hij de chef van de Federale Politie, Anderson Torres, heeft ontslagen. De procureur-generaal liet weten het hooggerechtshof te hebben gevraagd om een arrestatiebevel voor Torres, die minister van Justitie was onder Bolsonaro. Volgens de BBC en de Braziliaanse krant Estadão bevindt Torres zich momenteel in Florida. Ook Bolsonaro verblijft in die Amerikaanse staat.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Poetin heeft na vier jaar oorlog doelen niet bereikt

KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.

25 minuten geleden
Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

2 uur geleden
Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

4 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

5 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

5 uur geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

5 uur geleden
Vier doden bij aanval van IS op checkpoint in noorden van Syrië

RAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.

5 uur geleden