Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden arrestaties na bezetting overheidsgebouwen in Brasilia

Honderden arrestaties na bezetting overheidsgebouwen in Brasilia

BRASILIA (ANP) - Meer dan vierhonderd mensen zijn zondag gearresteerd in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia, nadat aanhangers van oud-president Jair Bolsonaro daar het parlementsgebouw, het hooggerechtshof en het presidentiële paleis hadden bestormd. Dat laat de gouverneur van het Federaal District waar Brasilia onder valt weten op Twitter.

"Zij zullen boeten voor de misdaden die ze hebben begaan", zei Ibaneis Rocha over de arrestanten. "We werken eraan alle anderen die vanmiddag aan deze terroristische daad hebben meegedaan te identificeren. We werken door om de orde te herstellen."

Eerder zondagavond namen veiligheidstroepen de controle terug over de overheidsgebouwen, waar de aanhangers van Bolsonaro veel materiële schade hebben aangericht. Zij deden dat uit woede over de beëdiging vorige week van de linkse president Luiz Inacio Lula da Silva, die zijn verkiezingsoverwinning volgens hen aan fraude dankt.

Rocha kondigde tijdens de ongeregeldheden zondag op Twitter aan dat hij de chef van de Federale Politie, Anderson Torres, heeft ontslagen. De procureur-generaal liet weten het hooggerechtshof te hebben gevraagd om een arrestatiebevel voor Torres, die minister van Justitie was onder Bolsonaro. Volgens de BBC en de Braziliaanse krant Estadão bevindt Torres zich momenteel in Florida. Ook Bolsonaro verblijft in die Amerikaanse staat.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: Groenland kan politiek en financieel op EU rekenen

LARNACA (ANP) - Groenland kan politiek, economisch en financieel op de EU rekenen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie donderdag op een persconferentie in de Cypriotische stad Larnaca. De discussie over veiligheid in het Arctische gebied moet in de eerste plaats in de NAVO worden gevoerd, zei de politica. Het Arctische gebied en de veiligheid ervan is echter ook "enorm belangrijk" voor de EU, benadrukte Von der Leyen.

8 minuten geleden
Rechter VS: vrijlating pro-Palestijnse activist Khalil onterecht

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een overwinning behaald in de zaak rond de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil. Het hof van beroep heeft geoordeeld dat Khalil niet had mogen worden vrijgelaten. Daardoor zou hij nu opnieuw kunnen worden opgepakt.

16 minuten geleden
Iraanse chef rechtspraak verhoort gevangenen op televisie

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran, Gholamhossein Mohseni-Ejei, heeft op televisie vermeende gevangengenomen demonstranten in dat land ondervraagd.

19 minuten geleden
Paus Leo ontmoet nabestaanden Zwitserse nieuwjaarsbrand

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft de nabestaanden van de slachtoffers van de dodelijke cafébrand in Zwitserland ontmoet. Bij dat voorval kwamen tijdens de jaarwisseling tientallen bezoekers om en raakten meer dan honderd mensen gewond. De paus heeft de nabestaanden in het Vaticaan op het hart gedrukt dat het geloof "op de donkerste en pijnlijkste momenten" verlichting kan brengen en kan helpen "moedig voorwaarts te treden richting ons doel".

1 uur geleden
VS nemen weer tanker bij Venezuela in, vlak voor gesprek Machado

CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een olietanker op de Caribische Zee in beslag genomen omdat die banden zou hebben met Venezuela, melden Amerikaanse functionarissen. Dat gebeurt vlak voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado.

2 uur geleden
Saudische functionaris: Golfstaten hielden Trump van aanval af

RIYAD/ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Golfstaten Oman, Qatar en Saudi-Arabië hebben de Amerikaanse president Donald Trump ervan overtuigd geen militaire acties tegen Iran te ondernemen. Dit heeft een hooggeplaatste Saudische functionaris gezegd.

2 uur geleden
Trump dreigt na ICE-onrust met gebruik wet tegen rebellie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een honderden jaren oude wet tegen opstanden te gebruiken in Minnesota. In die staat ontstond grote onrust nadat een agent van vreemdelingenpolitie ICE een vrouw had doodgeschoten in de stad Minneapolis.

2 uur geleden