Honderden arrestaties in Iran op sterfdag Mahsa Amini
TEHERAN (ANP/DPA) - In Iran zijn zaterdag meer dan 260 mensen gearresteerd, melden lokale media op basis van verklaringen van Iraanse autoriteiten. De arrestaties gebeurden exact een jaar na de dood van Mahsa Amini, de jonge vrouw die in hechtenis om het leven werd gebracht, wat destijds tot een golf van protesten in het land leidde.
Met de aanhoudingen wilden de Iraanse autoriteiten hernieuwde protesten voorkomen. De 260 arrestaties vonden plaats in een tijdsbestek van 24 uur, meldde de krant Shargh zondag. Volgens de veiligheidsautoriteiten zijn de arrestaties verricht vanwege schendingen van de openbare veiligheid, het aanzetten tot protesten en het bezit van wapens.
Zaterdag werd al bekend dat een van de arrestanten de vader van Masha was, Amjad Amini. Hij zou na zijn arrestatie te horen hebben gekregen dat hij zich niet openlijk mag uitlaten over de dood van zijn dochter.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zegt "op dit moment" niet deel te willen nemen aan eventuele onderhandelingen over een nieuw kernwapenverdrag. Donderdag is het Russisch-Amerikaanse verdrag New START verlopen en de Amerikanen zeggen alleen nieuwe afspraken te willen maken als China ook meedoet.
12 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Delegaties van Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten zijn in Abu Dhabi begonnen aan de tweede dag van hun overleg over het stoppen van de oorlog. De hervatting wordt gemeld door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov.
23 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Japanse atoombomoverlevenden hebben de vrees uitgesproken dat de wereld afstevent op een nucleair conflict. Dat gebeurde bij het verlopen van de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing tussen de Verenigde Staten en Rusland.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - Finland wil niet dat de VS toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne omschrijven als Artikel 5-achtig. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van diplomatieke communicatie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
11 uur geleden