Honderden arrestaties in Iran op sterfdag Mahsa Amini
TEHERAN (ANP/DPA) - In Iran zijn zaterdag meer dan 260 mensen gearresteerd, melden lokale media op basis van verklaringen van Iraanse autoriteiten. De arrestaties gebeurden exact een jaar na de dood van Mahsa Amini, de jonge vrouw die in hechtenis om het leven werd gebracht, wat destijds tot een golf van protesten in het land leidde.
Met de aanhoudingen wilden de Iraanse autoriteiten hernieuwde protesten voorkomen. De 260 arrestaties vonden plaats in een tijdsbestek van 24 uur, meldde de krant Shargh zondag. Volgens de veiligheidsautoriteiten zijn de arrestaties verricht vanwege schendingen van de openbare veiligheid, het aanzetten tot protesten en het bezit van wapens.
Zaterdag werd al bekend dat een van de arrestanten de vader van Masha was, Amjad Amini. Hij zou na zijn arrestatie te horen hebben gekregen dat hij zich niet openlijk mag uitlaten over de dood van zijn dochter.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
5 uur geleden