Honderden arrestaties bij protest tegen Netanyahu in Washington
WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De politie in Washington D.C. heeft dinsdag zo'n tweehonderd demonstranten gearresteerd in een van de gebouwen van het Capitool. Zij protesteerden daar tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die woensdag het Congres toespreekt.
Volgens de politie braken de activisten de wet niet toen zij het Cannon House binnengingen, maar wel toen ze daar begonnen te demonstreren. "We hebben de mensen, die legaal binnen waren gekomen, gezegd te stoppen als ze niet gearresteerd wilden worden. Ze zijn niet gestopt", aldus een politieverklaring. "Demonstreren is bij wet verboden in de Congresgebouwen."
Onder de demonstranten bevond zich een groep Joden, die rode T-shirts droegen met daarop teksten als 'Niet in onze naam' en 'Joden zeggen: stop met Israël bewapenen'. Hun aanwezigheid was georganiseerd door de Amerikaanse actiegroep Jewish Voice for Peace, die op social media liet weten: "In de afgelopen negen maanden hebben we ontelbare gruweldaden gezien in Gaza, begaan in onze naam en gefinancierd door onze regering."
Woensdag worden meer demonstraties verwacht in Washington. De politie in de Amerikaanse hoofdstad wordt daarom bijgestaan door honderden agenten uit New York en andere steden. De speciale Capitoolpolitie liet dinsdag een verklaring uitgaan waarin ze stelt het Amerikaanse grondrecht op protest te respecteren, maar waarschuwt dat demonstraties "legaal en vreedzaam" moeten verlopen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
49 minuten geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
6 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
7 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
8 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
8 uur geleden