Honderden arrestaties bij protest tegen Netanyahu in Washington
WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De politie in Washington D.C. heeft dinsdag zo'n tweehonderd demonstranten gearresteerd in een van de gebouwen van het Capitool. Zij protesteerden daar tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die woensdag het Congres toespreekt.
Volgens de politie braken de activisten de wet niet toen zij het Cannon House binnengingen, maar wel toen ze daar begonnen te demonstreren. "We hebben de mensen, die legaal binnen waren gekomen, gezegd te stoppen als ze niet gearresteerd wilden worden. Ze zijn niet gestopt", aldus een politieverklaring. "Demonstreren is bij wet verboden in de Congresgebouwen."
Onder de demonstranten bevond zich een groep Joden, die rode T-shirts droegen met daarop teksten als 'Niet in onze naam' en 'Joden zeggen: stop met Israël bewapenen'. Hun aanwezigheid was georganiseerd door de Amerikaanse actiegroep Jewish Voice for Peace, die op social media liet weten: "In de afgelopen negen maanden hebben we ontelbare gruweldaden gezien in Gaza, begaan in onze naam en gefinancierd door onze regering."
Woensdag worden meer demonstraties verwacht in Washington. De politie in de Amerikaanse hoofdstad wordt daarom bijgestaan door honderden agenten uit New York en andere steden. De speciale Capitoolpolitie liet dinsdag een verklaring uitgaan waarin ze stelt het Amerikaanse grondrecht op protest te respecteren, maar waarschuwt dat demonstraties "legaal en vreedzaam" moeten verlopen.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
5 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
10 uur geleden