Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden arrestaties bij bijeenkomst Russische oppositie

Honderden arrestaties bij bijeenkomst Russische oppositie

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische politie heeft zaterdag ongeveer tweehonderd mensen opgepakt tijdens een bijeenkomst van onafhankelijke en oppositionele politici in Moskou. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken. Onder de arrestanten is een aantal prominente oppositieleden. Volgens de protestmonitorgroep OVD-info worden de arrestanten beschuldigd van het hebben van banden met een "ongewenste organisatie".

Het forum, dat gepland stond voor zaterdag en zondag, moest een bijeenkomst worden van gemeentelijke afgevaardigden uit het hele land, aldus Andrej Pivovarov, de organisator van het evenement eerder zaterdag tegen radiozender Echo Moskvy. Pivovarov is uitvoerend directeur van Open Rusland, een in Groot-Brittannië gevestigde groep die is opgericht door de verbannen voormalige oliemagnaat en Kremlincriticus Michail Chodorkovski.

Toen het forum begon, kwam de politie het gebouw binnen en begon de aanwezigen aan te houden en naar politiebusjes te brengen die buiten stonden te wachten, zo is te zien op videobeelden van TV Rain en Russische persagentschappen.

Coronamaatregelen

Het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken zei dat ongeveer tweehonderd mensen waren aangehouden en dat er een onderzoek aan de gang was. De politie zei dat de arrestanten niet de juiste coronamaatregelen hadden genomen, hoewel uit beelden blijkt dat de meesten van hen maskers droegen. Ook zouden volgens de politie "leden van een organisatie waarvan de activiteiten op Russisch grondgebied als ongewenst worden beschouwd, zich onder de deelnemers bevinden". Onder andere oppositiepoliticus Vladimir Kara-Moerza en Aleksej Pivovarov zijn gearresteerd.

OVD-Info, die toezicht houdt op de detentie van politieke demonstranten en activisten, schatte het aantal arrestanten op meer dan 170.

Ongewenst en verboden

"De politie kwam naar het forum van gemeentelijke afgevaardigden in Moskou. Er zijn hier 150 mensen uit het hele land. Iedereen wordt vastgehouden. Ik bedoel, iedereen", schreef een politica van de oppositie op Twitter.

Open Rusland is een van de meer dan dertig groepen die het Kremlin heeft bestempeld als ongewenst en verboden op grond van een wet die in 2015 werd aangenomen.

Mensenrechtenadvocaten zeggen dat de wetten inzake "ongewenste" organisaties en "buitenlandse agenten" kunnen worden gebruikt om leden uit het maatschappelijk middenveld onder druk te zetten. Rusland ontkent dat en zegt dat de wetten nodig zijn om de nationale veiligheid te beschermen tegen inmenging van buitenaf.

Meer uit Buitenland

Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

28 minuten geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

30 minuten geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

32 minuten geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

4 uur geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

6 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

7 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

7 uur geleden