Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden actievoerders Greenpeace op Schiphol

Honderden actievoerders Greenpeace op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Naar schatting een paar honderd actievoerders van Greenpeace zijn zaterdagochtend aangekomen op Schiphol om te protesteren. Ze willen Schiphol Plaza 24 uur bezetten.

De demonstranten, jong en oud, kwamen aan met de trein en verzamelden zich daarna op Schiphol Plaza. Ze dragen onder meer vlaggetjes met de tekst: Noodlanding voor het klimaat. Ze zitten met elkaar op de grond, maken muziek, en roepen diverse leuzen.

De gemeente Haarlemmermeer en Schiphol hadden geen toestemming gegeven voor een protest op Schiphol Plaza. Er is veel beveiliging en marechaussee aanwezig. De activisten is gevraagd om te vertrekken, maar daar wordt geen gehoor aan gegeven.

Extinction Rebellion

Naast activisten van Greenpeace zijn er ook aanhangers van de actiegroep Extinction Rebellion. Bewoners van Aalsmeer zijn eveneens naar Schiphol gekomen om ze te steunen. Ze zijn de groeiende aantallen vliegbewegingen zat. "Het wordt te gek", zegt een bewoonster die al sinds 1972 vlakbij de luchthaven woont.

Activisten van Greenpeace hadden eerder op de ochtend een spandoek opgehangen op een reclamezuil naast de verkeerstoren met de tekst: Schiphol vliegt alle klimaatgrenzen voorbij. Dit spandoek werd echter snel verwijderd.

Meer uit Binnenland

College van Omroepen: goed dat er duidelijkheid is over ESF

HILVERSUM (ANP) - Het College van Omroepen (CvO) vindt het goed dat er duidelijkheid is over de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival in 2027. De NPO maakte dinsdag bekend dat Nederland volgend jaar toch niet meedoet, omdat er onvoldoende draagvlak is onder de publieke omroepen.

5 minuten geleden
Zitting in moordzaak Lisa uitgesteld om 'lijvig' PBC-rapport

AMSTERDAM (ANP) - Een tussentijdse zitting in de zaak tegen Chris Jude, die onder meer wordt verdacht van de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude in augustus 2025, is uitgesteld. De verdediging heeft meer tijd gekregen van de rechtbank om het rapport te bestuderen van het Pieter Baan Centrum (PBC), waar de verdachte is geobserveerd.

12 minuten geleden
Nederland toch niet op songfestival, NPO trekt zich terug

HILVERSUM (ANP) - Nederland doet volgend jaar toch niet mee aan het Eurovisie Songfestival. De NPO heeft besloten zich terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers. Volgens de publieke omroep is er "op dit moment onvoldoende draagvlak" bij de omroepen om in 2027 deel te nemen.

42 minuten geleden
Vogelgriep vastgesteld in Lutjegast, 45.000 dieren gedood

LUTJEGAST (ANP) - Bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast is vogelgriep vastgesteld. Om verspreiding te voorkomen, worden de ongeveer 45.000 dieren van het bedrijf geruimd, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur weten. Het is volgens het ministerie de eerste uitbraak van vogelgriep sinds juli van dit jaar.

1 uur geleden
Cryptomiljardair Van der Velde neemt koppositie Quote 500 over

AMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.

7 uur geleden
Nieuwe beelden rond Rotterdamse terrasmoord uit 2022

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.

12 uur geleden
Kabinet: prik tegen rhesusziekte moet minder afhankelijk van VS

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil voor een stof tegen rhesusziekte bij baby's minder afhankelijk worden van de VS. Bloedbank Sanquin gaat met andere Europese organisaties samenwerken om geneesmiddelen met bepaalde antistoffen op de Europese markt te brengen. "Er is in totaal 8,8 miljoen euro subsidie ter beschikking gesteld voor een meer weerbare bloedvoorziening", schrijft minister Sophie Hermans van Volksgezondheid (VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

13 uur geleden