Honderden aanwezig bij herdenkingsplechtigheid George Floyd
MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Honderden mensen hebben in Minneapolis stilgestaan bij de dood van George Floyd. "Iedereen wil rechtvaardigheid. We willen rechtvaardigheid voor George. En die zal hij krijgen", beloofde één van zijn broers tijdens een herdenkingsplechtigheid in een kapel bij de North Central University.
De dood van de zwarte Floyd (46) op 25 mei leidde tot een golf aan protesten tegen politiegeweld en racisme, ook buiten de Verenigde Staten. Op videobeelden is te zien hoe een agent minutenlang met zijn knie op de nek drukte van Floyd, die geboeid op de grond lag. Hij kreunt herhaaldelijk "alsjeblieft, ik kan niet ademen".
Broer Philonise Floyd droeg donderdag een badge met die woorden. "Al deze mensen zijn gekomen voor mijn broer. Het is waanzinnig dat hij zoveel harten heeft geraakt", zei hij. Naast de nabestaanden waren ook gouverneur Tim Walz van Minnesota, senator Amy Klobuchar, burgemeester Jacob Frey en de prominente activist Al Sharpton aanwezig bij de plechtigheid, die ook is uitgezonden op televisie.
Ook de advocaat van de nabestaanden, Benjamin Crump, beloofde voor "rechtvaardigheid voor George Floyd" te zullen strijden. Hij stelde dat het "niet de coronavirus-pandemie" was die Floyd het leven heeft gekost. "Het was die andere pandemie. De pandemie van racisme en discriminatie die leidde tot de dood van George Floyd."
De vier agenten die betrokken waren bij de aanhouding van Floyd zijn ontslagen en later zelf opgepakt.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
3 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
5 uur geleden