
Honderden aanklachten en arrestaties na bestorming Capitool
WASHINGTON (ANP) - Ruim driehonderd personen zijn inmiddels aangeklaagd na de bestorming van het Amerikaanse parlementsgebouw Capitool in Washington. Ruim 280 mensen zijn gearresteerd, citeren Amerikaanse media een topfunctionaris van het ministerie van Justitie.
Een dag eerder was al bekend geworden dat ongeveer achthonderd aanhangers van toenmalig president Trump er in slaagden op 6 januari het Capitool binnen te dringen. Volgens een schatting van de Capitool-politie bevonden zich nog ruim 10.000 personen buiten op het terrein van het Capitool. Ook tegen zeker 35 agenten loopt een onderzoek. Zes van hen werden al geschorst.
De stormloop vond plaats na een toespraak van Trump in de buurt. In het Capitool werd op dat moment de verkiezingsnederlaag van Trump bezegeld. De veiligheidstroepen van het Capitool konden de aanval niet stoppen. Bij de rellen kwamen vijf mensen om het leven, onder wie een politieagent.
Meer uit Buitenland
HANOI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Zeker 34 mensen zijn om het leven gekomen toen een boot met toeristen kapseisde in Vietnam. Dat gebeurde volgens lokale media in de beroemde Hạ Longbaai, die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - Griekenland heeft bijna tweehonderd migranten uit Libië opgepakt die aankwamen na een asielstop voor Noord-Afrikanen. Ze worden niet naar opvangcentra gebracht, maar blijven in politiebewaring en moeten terugkeren, aldus de autoriteiten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft bij het parlement in Londen zeker 55 mensen opgepakt tijdens een manifestatie voor Palestine Action. De arrestanten droegen borden waarmee ze steun toonden voor die verboden groep, zegt de politie op X.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Het afkondigen van een bestand in Syrië heeft niet geleid tot een einde aan dagenlange gevechten in het zuiden van het land. Journalisten melden dat het nog steeds onrustig is in het zuidelijke Suwayda.
2 uur geledenLIMOGES (ANP/AFP) - Zeker honderd gemaskerde en gewapende relschoppers hebben auto's aangevallen op een snelweg in de Franse stad Limoges. Ze hadden molotovcocktails, vuurwerk, stenen, ijzeren staven en baseballknuppels bij zich. De burgemeester van Limoges sprak over een stadsguerrilla.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Een ruzie tussen Brazilië en de Verenigde Staten over de vervolging van de Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro loopt steeds verder op. De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva reageerde boos op Amerikaanse strafmaatregelen tegen een hoge rechter en andere Brazilianen. Lula noemde die stappen ongerechtvaardigd en zei dat buitenlandse inmenging in de Braziliaanse rechtspraak "onacceptabel" is.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Zeker dertig mensen zijn in Los Angeles gewond geraakt doordat een voertuig inreed op een groep mensen, meldt de brandweer in de stad. Zeven mensen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, zes mensen raakten ernstig gewond. Nog eens zeventien anderen liepen lichtere verwondingen op, van wie er tien naar het ziekenhuis zijn vervoerd.
3 uur geleden