Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden aanklachten en arrestaties na bestorming Capitool

Honderden aanklachten en arrestaties na bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP) - Ruim driehonderd personen zijn inmiddels aangeklaagd na de bestorming van het Amerikaanse parlementsgebouw Capitool in Washington. Ruim 280 mensen zijn gearresteerd, citeren Amerikaanse media een topfunctionaris van het ministerie van Justitie.

Een dag eerder was al bekend geworden dat ongeveer achthonderd aanhangers van toenmalig president Trump er in slaagden op 6 januari het Capitool binnen te dringen. Volgens een schatting van de Capitool-politie bevonden zich nog ruim 10.000 personen buiten op het terrein van het Capitool. Ook tegen zeker 35 agenten loopt een onderzoek. Zes van hen werden al geschorst.

De stormloop vond plaats na een toespraak van Trump in de buurt. In het Capitool werd op dat moment de verkiezingsnederlaag van Trump bezegeld. De veiligheidstroepen van het Capitool konden de aanval niet stoppen. Bij de rellen kwamen vijf mensen om het leven, onder wie een politieagent.

Meer uit Buitenland

Israël stopt Palestijns gezag over Grot van de Patriarchen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De extreemrechtse Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich heeft het bestuur van een voor christenen, joden en moslims heilige plek in Hebron van de Palestijnen overgenomen. De Grot van de Patriarchen, bij moslims bekend als de moskee van Abraham (Ibrahimi-moskee), valt volgens Smotrich niet meer onder de gemeente Hebron en de Palestijnse Autoriteit. Er komt een Israëlisch bestuur onder zijn gezag.

1 uur geleden
Stevig laatste debat voor stemming terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Voor- en tegenstanders in het Europees Parlement van nieuwe EU-terugkeerregels voor afgewezen asielzoekers hebben zich dinsdag nog eens stevig uitgesproken. Woensdag stemt het Europees Parlement over de nieuwe regels, die worden beschouwd als het sluitstuk van de vorige week van kracht geworden Europese asiel- en migratiewet. Een meerderheid is voor.

1 uur geleden
Doden gemeld na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben in het zuiden van Libanon aan zeker vier mensen het leven gekost. Ook raakten meerdere personen gewond, schrijft staatspersbureau NNA. Drones zouden op meerdere plekken in het gebied Nabatieh voertuigen onder vuur hebben genomen.

1 uur geleden
G7 wil met betere reisregels, vaccins en tests ebola indammen

ÉVIAN (ANP) - De G7-landen en een aantal partnerlanden gaan hun reisregels voor ebolagebied beter op elkaar afstemmen om verspreiding van het virus te voorkomen. Ook zijn ze "vastbesloten" de ontwikkeling van vaccins, tests en behandelingen te steunen, zeggen de leiders van deze landen na overleg in het Franse Évian.

2 uur geleden
Eerste testfase nieuwe ebolavaccins mogelijk volgende maand

BUNIA (ANP/RTR/AFP) - Vaccinontwikkelaars kunnen mogelijk volgende maand beginnen met de eerste testfase van hun nieuwe vaccins tegen de ebolavariant die momenteel rondgaat in Congo en Oeganda. Volgens het hoofd van de internationale vaccincoalitie CEPI liggen de vaccins die het verst in de ontwikkeling zijn op schema om al in juli die stap te zetten.

3 uur geleden
Bron: G7 is akkoord over nieuwe energiesancties tegen Rusland

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/RTR) - De landen van de G7 zijn het eens geworden over nieuwe energiesancties tegen Rusland, meldt een Franse diplomatieke bron aan persbureaus Reuters en AFP. Zo willen ze de druk op het land opvoeren. De wereldleiders van de G7 zijn bijeengekomen in het Franse Évian-les-Bains.

5 uur geleden
FBI voorkwam mogelijke terreuraanslag bij kooigevecht Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De FBI heeft een mogelijke terreuraanslag voorkomen die tijdens het kooigevecht in de tuin van het Witte Huis had moeten plaatsvinden, meldt Fox News. Het UFC-kooigevecht werd afgelopen weekend georganiseerd ter ere van de 80e verjaardag van de Amerikaanse president Donald Trump.

6 uur geleden