Honderden aanklachten en arrestaties na bestorming Capitool
WASHINGTON (ANP) - Ruim driehonderd personen zijn inmiddels aangeklaagd na de bestorming van het Amerikaanse parlementsgebouw Capitool in Washington. Ruim 280 mensen zijn gearresteerd, citeren Amerikaanse media een topfunctionaris van het ministerie van Justitie.
Een dag eerder was al bekend geworden dat ongeveer achthonderd aanhangers van toenmalig president Trump er in slaagden op 6 januari het Capitool binnen te dringen. Volgens een schatting van de Capitool-politie bevonden zich nog ruim 10.000 personen buiten op het terrein van het Capitool. Ook tegen zeker 35 agenten loopt een onderzoek. Zes van hen werden al geschorst.
De stormloop vond plaats na een toespraak van Trump in de buurt. In het Capitool werd op dat moment de verkiezingsnederlaag van Trump bezegeld. De veiligheidstroepen van het Capitool konden de aanval niet stoppen. Bij de rellen kwamen vijf mensen om het leven, onder wie een politieagent.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is zondag aangekomen in Kyiv voor overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij wordt vergezeld door topbestuurders van Duitse defensiebedrijven.
55 minuten geledenRIGA (ANP/RTR) - De centrumpartij United List van de Letse premier Andris Kulbergs heeft de parlementsverkiezingen van zaterdag met ruime voorsprong gewonnen. Na telling van 88 procent van de stemmen kreeg de pro-Oekraïense partij 36,6 procent van de stemmen.
58 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Zwaar noodweer heeft in Catalonië in de nacht van zaterdag op zondag tot overstromingen en grote verkeersproblemen geleid. Straten in en rond Barcelona liepen onder water en wegen werden afgesloten, melden Spaanse media, waaronder El País.
1 uur geledenITHACA (ANP) - De rector van Cornell University heeft maatregelen beloofd na de ophef over de vermeende groepsverkrachting van een studente in 2024. "Dit zal geen moment zijn dat zomaar voorbijgaat", zei Michael Kotlikoff zaterdag in een videoboodschap van acht minuten.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - Jemenitische strijdkrachten van de internationaal erkende regering hebben aanvallen uitgevoerd op de Houthi's in de hoofdstad Sanaa en de noordelijke provincie Saada. Dat meldde een woordvoerder van de strijdkrachten in de nacht van zaterdag op zondag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben twee leden van de Iraanse delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het land uitgezet. Ze waren ondanks een bevel om te vertrekken in de VS gebleven, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag geprobeerd de leider van Hamas in Gaza te doden met een luchtaanval op een appartement. Volgens lokale functionarissen stierven vijf mensen door de aanval. Het is onduidelijk of Hamaskopstuk Ali al-Amoudi nog leeft.
9 uur geleden