Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden aanhoudingen bij herdenkingsbijeenkomsten Navalny

Honderden aanhoudingen bij herdenkingsbijeenkomsten Navalny

MOSKOU (ANP) - Meer dan vierhonderd mensen zijn zaterdag aangehouden bij herdenkingsbijeenkomsten voor de Russische Poetin-criticus Aleksej Navalny, meldt mensenrechtenorganisatie OVD Info in de nacht van zaterdag op zondag. De arrestaties vonden plaats in 32 steden.

Het zou gaan om de grootste arrestatiegolf bij politieke gebeurtenissen sinds september 2022. Toen werden meer dan 1300 activisten opgepakt bij demonstraties tegen de mobilisatie van reservisten voor de oorlog in Oekraïne.

OVD Info, dat bericht over de vrijheid van vereniging in Rusland, zei dat de meeste arrestaties plaatsvonden in Sint-Petersburg en Moskou, waar Navalny de meeste aanhangers had. In Sint-Petersburg werden tot zaterdagavond 23.00 uur (lokale tijd) zeker tweehonderd mensen opgepakt. Dertig mensen werden aangehouden, nadat ze hadden gezongen bij een monument voor slachtoffers van onderdrukking.

Persbureau Reuters kon de aantallen niet direct bevestigen. De politie wil niet reageren. Ook Russische staatsmedia melden volgens Reuters niets over de herdenkingsbijeenkomsten.

Navalny (47) overleed vrijdag in een strafkamp in het noorden van Rusland. Hij zat daar een gevangenisstraf uit van meer dan dertig jaar voor het oprichten van een 'extremistische groepering'. Zijn doodsoorzaak is nog niet vastgesteld. Ook is op dit moment niet duidelijk waar het lichaam van Navalny is. De gevangenisautoriteit heeft gezegd dat zijn lichaam naar Salechard is gebracht. Volgens de woordvoerder van Navalny is hij daar echter niet aanwezig in het enige mortuarium in de Noord-Russische plaats.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

1 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

1 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

2 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

4 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

4 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

5 uur geleden