Honderden aanhoudingen bij coronademonstratie in Brussel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij een demonstratie tegen de coronamaatregelen van de Belgische overheid in Brussel zijn zondag op zo'n 200 arrestaties verricht, bevestigt een politiewoordvoerder. In de buurt van de Stations Brussel-Centraal, Brussel-Noord, en bij het Atomium en de Kunstberg is een grote politiemacht op de been.
Betogers willen daar demonstreren tegen de coronamaatregelen, maar de politie heeft beide protestacties verboden. Op sociale media werd alsnog opgeroepen om naar de Belgische hoofdstad te komen. Onder de arrestanten zijn veel voetbalhooligans.
Om ontsporingen of rellen te voorkomen, is de politie daarom massaal aanwezig. Honderden agenten van de oproerpolitie en tientallen ME-busjes zijn uitgerukt voor de protesten. In het Centraal Station wordt er meteen overgegaan tot controles. "Vooral aan het Centraal Station zien we dat er toch een aantal mensen op afgekomen zijn. Aan de Heizel bleef dat zeer beperkt en wie daar opduikt raden we af om er te blijven", aldus de politiewoordvoerder.
Samenkomst vermijden
Wie toch in de buurt van Brussel-Centraal blijft hangen of niet wil weggaan, loopt het risico om gearresteerd te worden. De politie wil vermijden dat mensen samenkomen om alsnog te betogen.
Vorige zondag werd aan de Brusselse Kunstberg een betoging tegen klassenjustitie verboden. Die demonstratie werd relatief goed bezocht. De politie gedoogde de betoging toen, maar nadien liep die uit de hand en werd er massaal overgegaan tot arrestaties.
Meer uit Buitenland
KIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.
41 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
10 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
10 uur geleden