Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden aanhoudingen bij coronademonstratie in Brussel

Honderden aanhoudingen bij coronademonstratie in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij een demonstratie tegen de coronamaatregelen van de Belgische overheid in Brussel zijn zondag op zo'n 200 arrestaties verricht, bevestigt een politiewoordvoerder. In de buurt van de Stations Brussel-Centraal, Brussel-Noord, en bij het Atomium en de Kunstberg is een grote politiemacht op de been.

Betogers willen daar demonstreren tegen de coronamaatregelen, maar de politie heeft beide protestacties verboden. Op sociale media werd alsnog opgeroepen om naar de Belgische hoofdstad te komen. Onder de arrestanten zijn veel voetbalhooligans.

Om ontsporingen of rellen te voorkomen, is de politie daarom massaal aanwezig. Honderden agenten van de oproerpolitie en tientallen ME-busjes zijn uitgerukt voor de protesten. In het Centraal Station wordt er meteen overgegaan tot controles. "Vooral aan het Centraal Station zien we dat er toch een aantal mensen op afgekomen zijn. Aan de Heizel bleef dat zeer beperkt en wie daar opduikt raden we af om er te blijven", aldus de politiewoordvoerder.

Samenkomst vermijden

Wie toch in de buurt van Brussel-Centraal blijft hangen of niet wil weggaan, loopt het risico om gearresteerd te worden. De politie wil vermijden dat mensen samenkomen om alsnog te betogen.

Vorige zondag werd aan de Brusselse Kunstberg een betoging tegen klassenjustitie verboden. Die demonstratie werd relatief goed bezocht. De politie gedoogde de betoging toen, maar nadien liep die uit de hand en werd er massaal overgegaan tot arrestaties.

Meer uit Buitenland

Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de VS en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

1 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

9 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

10 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

10 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

11 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

11 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

12 uur geleden