Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderdduizenden mensen naar mis van paus op Oost-Timor

Honderdduizenden mensen naar mis van paus op Oost-Timor

DILI (ANP/AFP/RTR) - Honderdduizenden mensen zijn in Oost-Timor afgekomen op een mis van paus Franciscus. De lokale autoriteiten gaan volgens het Vaticaan uit van 600.000 aanwezigen, een enorm aantal voor het circa 1,3 miljoen inwoners tellende land.

Sommige gelovigen verzamelden zich 's nachts al voor de mis en stonden vervolgens uren in de hitte te wachten in Tasitolu, een gebied bij hoofdstad Dili. De temperatuur liep op tot 32 graden en veel gelovigen namen paraplu's mee om zich te beschermen tegen de zon. Brandweerlieden bespoten de aanwezigen met water om verkoeling te brengen.

"Ik ben zo blij. We hadden nooit gedacht dat we de paus zouden zien", glunderde een geestelijke uit Zumalai, een dorp zo'n 140 kilometer verderop. Een docent vertelde twaalf uur voor de mis van huis te zijn gegaan om nog een goede plek te kunnen bemachtigen. In de menigte bevonden zich ook veel jonge toeschouwers. Sommige ouders hadden hun baby's meegenomen.

Eerste bezoek

De paus arriveerde maandag in Oost-Timor, nadat hij eerder al Indonesië en Papoea-Nieuw-Guinea had bezocht. Tienduizenden mensen verzamelden zich toen in Dili om hem te verwelkomen. Het is het eerste pauselijke bezoek aan Oost-Timor sinds het land ruim twintig jaar geleden onafhankelijk werd.

Naast de mis worden ook de andere activiteiten van de paus op de voet gevolgd in het land, waar vrijwel de volledige bevolking katholiek is. Franciscus heeft een ontmoeting gehad met bisschoppen en gehandicapte kinderen bezocht op een katholieke school. Hij reist later door naar Singapore.

Meer uit Buitenland

Poolse president dankt Trump voor sturen meer militairen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.

15 minuten geleden
Doden in noorden van Honduras bij aanval op palmolieplantage

RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.

2 uur geleden
Twaalfde testvlucht van SpaceX met raket Starship uitgesteld

STARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.

5 uur geleden
VS-minister Rubio: 'goede tekenen' in besprekingen met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.

6 uur geleden
VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

9 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

9 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

13 uur geleden