Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderdduizenden mensen naar mis van paus op Oost-Timor

Honderdduizenden mensen naar mis van paus op Oost-Timor

DILI (ANP/AFP/RTR) - Honderdduizenden mensen zijn in Oost-Timor afgekomen op een mis van paus Franciscus. De lokale autoriteiten gaan volgens het Vaticaan uit van 600.000 aanwezigen, een enorm aantal voor het circa 1,3 miljoen inwoners tellende land.

Sommige gelovigen verzamelden zich 's nachts al voor de mis en stonden vervolgens uren in de hitte te wachten in Tasitolu, een gebied bij hoofdstad Dili. De temperatuur liep op tot 32 graden en veel gelovigen namen paraplu's mee om zich te beschermen tegen de zon. Brandweerlieden bespoten de aanwezigen met water om verkoeling te brengen.

"Ik ben zo blij. We hadden nooit gedacht dat we de paus zouden zien", glunderde een geestelijke uit Zumalai, een dorp zo'n 140 kilometer verderop. Een docent vertelde twaalf uur voor de mis van huis te zijn gegaan om nog een goede plek te kunnen bemachtigen. In de menigte bevonden zich ook veel jonge toeschouwers. Sommige ouders hadden hun baby's meegenomen.

Eerste bezoek

De paus arriveerde maandag in Oost-Timor, nadat hij eerder al Indonesië en Papoea-Nieuw-Guinea had bezocht. Tienduizenden mensen verzamelden zich toen in Dili om hem te verwelkomen. Het is het eerste pauselijke bezoek aan Oost-Timor sinds het land ruim twintig jaar geleden onafhankelijk werd.

Naast de mis worden ook de andere activiteiten van de paus op de voet gevolgd in het land, waar vrijwel de volledige bevolking katholiek is. Franciscus heeft een ontmoeting gehad met bisschoppen en gehandicapte kinderen bezocht op een katholieke school. Hij reist later door naar Singapore.

Meer uit Buitenland

Bild: Duitse militairen op Groenland alweer weg

BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

35 minuten geleden
Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

1 uur geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

1 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

2 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

2 uur geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

3 uur geleden