Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderdduizenden mensen naar mis van paus op Oost-Timor

Honderdduizenden mensen naar mis van paus op Oost-Timor

DILI (ANP/AFP/RTR) - Honderdduizenden mensen zijn in Oost-Timor afgekomen op een mis van paus Franciscus. De lokale autoriteiten gaan volgens het Vaticaan uit van 600.000 aanwezigen, een enorm aantal voor het circa 1,3 miljoen inwoners tellende land.

Sommige gelovigen verzamelden zich 's nachts al voor de mis en stonden vervolgens uren in de hitte te wachten in Tasitolu, een gebied bij hoofdstad Dili. De temperatuur liep op tot 32 graden en veel gelovigen namen paraplu's mee om zich te beschermen tegen de zon. Brandweerlieden bespoten de aanwezigen met water om verkoeling te brengen.

"Ik ben zo blij. We hadden nooit gedacht dat we de paus zouden zien", glunderde een geestelijke uit Zumalai, een dorp zo'n 140 kilometer verderop. Een docent vertelde twaalf uur voor de mis van huis te zijn gegaan om nog een goede plek te kunnen bemachtigen. In de menigte bevonden zich ook veel jonge toeschouwers. Sommige ouders hadden hun baby's meegenomen.

Eerste bezoek

De paus arriveerde maandag in Oost-Timor, nadat hij eerder al Indonesië en Papoea-Nieuw-Guinea had bezocht. Tienduizenden mensen verzamelden zich toen in Dili om hem te verwelkomen. Het is het eerste pauselijke bezoek aan Oost-Timor sinds het land ruim twintig jaar geleden onafhankelijk werd.

Naast de mis worden ook de andere activiteiten van de paus op de voet gevolgd in het land, waar vrijwel de volledige bevolking katholiek is. Franciscus heeft een ontmoeting gehad met bisschoppen en gehandicapte kinderen bezocht op een katholieke school. Hij reist later door naar Singapore.

Meer uit Buitenland

Denemarken ontbiedt Amerikaanse ambassadeur om Groenland-gezant

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Duitsland telde dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten

BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.

1 uur geleden
Thailand: bestand met Cambodja werd overhaast voor Trump

BANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.

2 uur geleden
Verdachte aanslag Bondi Beach van ziekenhuis naar gevangenis

SYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.

3 uur geleden
Trump wijst speciale gezant aan voor Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.

3 uur geleden
Japans regioparlement akkoord met herstart grootste kerncentrale

NIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.

3 uur geleden
Russische generaal omgekomen door auto-explosie in Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.

4 uur geleden