Honderdduizenden Japanners geëvacueerd vanwege overstromingen
TOKIO (ANP/RTR/AFP/BLM) - Meer dan 200.000 Japanners moeten hun huis uit vanwege overstromingen en aardverschuivingen na hevig noodweer. Vooral het zuidelijke eiland Kyushu is getroffen, zei premier Shinzo Abe tegen Japanse media. Zeker dertien mensen worden vermist. Twee slachtoffers zijn uit de modder gehaald, maar zijn vermoedelijk dood.
De regering heeft de hoogste alarmfase uitgeroepen en ongeveer 10.000 militairen gestuurd naar het getroffen gebied om de bewoners in veiligheid te brengen. Ook wordt noodhulp verstrekt. Abe waarschuwde dat de zware regenval waarschijnlijk tot zondag zal aanhouden.
Op luchtopnames op de Japanse televisie is te zien dat hele woonwijken onder water staan, delen van huizen en auto's door het water zijn meegesleurd en bomen zijn ontworteld.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.
54 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van D66, CDA, VVD, PRO en Volt reageren uiterst positief op de speech van de Canadese premier Mark Carney donderdag in het Europees Parlement. Daarin zei Carney het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen te verwelkomen om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de EU te maken. D66-voorman Gerben-Jan Gerbrandy noemt het een "historisch moment".
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse omroep RTÉ heeft bekendgemaakt dat Ierland niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival van 2027. De omroep zal het muziekevenement ook niet uitzenden. Ierland was dit jaar al een van de vijf landen die het songfestival oversloegen vanwege de deelname van Israël.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de parlementaire verkiezingen gewonnen. Dat meldt de kiescommissie van het Noord-Europese land na telling van alle kiesdistricten. In reactie op die verkiezingswinst kondigde premier Ulf Kristersson van de liberaal-conservatieve Gematigde Uniepartij op X zijn vertrek aan.
5 uur geleden