Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderdduizenden Japanners geëvacueerd vanwege overstromingen

Honderdduizenden Japanners geëvacueerd vanwege overstromingen

TOKIO (ANP/RTR/AFP/BLM) - Meer dan 200.000 Japanners moeten hun huis uit vanwege overstromingen en aardverschuivingen na hevig noodweer. Vooral het zuidelijke eiland Kyushu is getroffen, zei premier Shinzo Abe tegen Japanse media. Zeker dertien mensen worden vermist. Twee slachtoffers zijn uit de modder gehaald, maar zijn vermoedelijk dood.

De regering heeft de hoogste alarmfase uitgeroepen en ongeveer 10.000 militairen gestuurd naar het getroffen gebied om de bewoners in veiligheid te brengen. Ook wordt noodhulp verstrekt. Abe waarschuwde dat de zware regenval waarschijnlijk tot zondag zal aanhouden.

Op luchtopnames op de Japanse televisie is te zien dat hele woonwijken onder water staan, delen van huizen en auto's door het water zijn meegesleurd en bomen zijn ontworteld.

Meer uit Buitenland

Congo telt meer dan 6000 besmettingen met ebolavirus

KINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.

4 minuten geleden
Bemanning veerboot Cyprus verdacht van nalatigheid

KYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.

1 uur geleden
Japanse defensie vraagt tientallen miljarden voor modernisering

TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.

3 uur geleden
Pakistan: meer landen overwegen toetreding tot nieuw defensiepact

ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.

4 uur geleden
China bestraft mensen om 'misinformatie' na overstromingsramp

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten zeggen dat tien mensen zijn bestraft voor het verspreiden van misinformatie na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal. Ze zouden bijvoorbeeld de indruk hebben gewekt dat het aantal doden en vermisten veel hoger lag dan in de officiële bronnen is gemeld.

4 uur geleden
Rusland waarschuwt voor escalatiegevaar NAVO-oefeningen Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland waarschuwt dat NAVO-oefeningen op Groenland, waaraan ook Nederland later deze week begint, zomaar uit de hand kunnen lopen. "Incidenten" kunnen genoeg zijn voor een "gewapende confrontatie met potentieel rampzalige gevolgen", houdt buitenlandminister Sergej Lavrov deelnemende landen voor. Hij beschouwt de activiteiten van de NAVO in het Hoge Noorden als "een rechtstreekse bedreiging voor Ruslands veiligheid".

4 uur geleden
Leider Moonsekte veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de leider van de Verenigingskerk, ook wel de Moonsekte genoemd, twee jaar gevangenisstraf opgelegd. Ze is schuldig bevonden aan het omkopen van functionarissen, inclusief de vrouw van de toenmalige president.

5 uur geleden