Honderdduizenden Japanners geëvacueerd vanwege overstromingen
TOKIO (ANP/RTR/AFP/BLM) - Meer dan 200.000 Japanners moeten hun huis uit vanwege overstromingen en aardverschuivingen na hevig noodweer. Vooral het zuidelijke eiland Kyushu is getroffen, zei premier Shinzo Abe tegen Japanse media. Zeker dertien mensen worden vermist. Twee slachtoffers zijn uit de modder gehaald, maar zijn vermoedelijk dood.
De regering heeft de hoogste alarmfase uitgeroepen en ongeveer 10.000 militairen gestuurd naar het getroffen gebied om de bewoners in veiligheid te brengen. Ook wordt noodhulp verstrekt. Abe waarschuwde dat de zware regenval waarschijnlijk tot zondag zal aanhouden.
Op luchtopnames op de Japanse televisie is te zien dat hele woonwijken onder water staan, delen van huizen en auto's door het water zijn meegesleurd en bomen zijn ontworteld.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft overleg gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Dat meldt Aoun op X. Volgens het Libanese staatshoofd werd onder meer besproken hoe de huidige beschietingen tot een einde kunnen worden gebracht. De door Iran gesteunde Hezbollah-groepering wordt al dagen onder vuur genomen door Israël, met name in het zuiden van Libanon en in delen van hoofdstad Beiroet. Daarbij vielen tot dusver bijna driehonderd doden, meldde het land eerder op zaterdag.
18 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.
2 uur geledenROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.
2 uur geledenTEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.
2 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.
4 uur geleden