Honderdduizenden Duitsers in quarantaine vanwege coronavirus
BERLIJN (ANP/RTR) - Honderdduizenden Duitsers zitten in quarantaine vanwege het coronavirus, zegt de Duitse gezondheidsminister Jens Spahn. Een deel is zelf positief getest en veel anderen zijn in contact geweest met iemand met het coronavirus en moeten daarom binnenblijven.
Spahn is zelf recent hersteld van een besmetting met het longvirus. Hij zei tijdens zijn eerste persconferentie sinds zijn herstel dat hij "blij is dat hij geen zwaardere symptomen had".
Volgens de minister staat Duitsland op een cruciaal punt in de strijd tegen het virus. Het aantal mensen dat aan de beademing ligt vanwege het virus stijgt snel. November wordt een zware maand voor Duitsland, aldus Spahn.
Intensive care
Voorlopig zijn er nog voldoende bedden op de intensive care in Duitsland. Dat zegt Uwe Janssens van de Duitse organisatie van ic's DIVI. "Er is genoeg ruimte voor coronapatiënten en mensen met andere problemen."
Sinds maandag is er een gedeeltelijke lockdown van kracht in Duitsland. De regering hoopt het aantal nieuwe besmettingen zo flink terug te dringen. Volgens het hoofd van het Robert Koch Institut (RKI) is het nog te vroeg om te zeggen wat het resultaat is, hoewel de besmettingscurve lijkt af te vlakken. "Het gaat pas de goede kant op als het reproductiegetal voor langere tijd op 0,7 staat."
Meer uit Buitenland
NAQURA (ANP/AFP) - Het hoofdkwartier van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is geraakt door een projectiel, meldt de organisatie in een verklaring. UNIFIL denkt dat het projectiel is afgevuurd door een "niet-statelijke actor". De Libanese beweging Hezbollah verklaarde eerder Israëlische troepen in dezelfde stad te hebben aangevallen.
28 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën heeft gepleit voor de annexatie van het zuiden van buurland Libanon. De rechtse hardliner Bezalel Smotrich deed dat pleidooi op de radio.
30 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - Het proces rond de treinramp in Griekenland in 2023 waarbij 57 doden vielen, is uitgesteld tot 1 april. Lang werd uitgekeken naar de rechtszaak, waarin 36 mensen terechtstaan en meer dan 350 getuigen zullen worden gehoord. De reden van het uitstel: de rechtszaal waarin de rechtszaak gehouden zou worden, bleek maandag te klein voor de vele toegestroomde nabestaanden en aanwezigen.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil dringend een deal sluiten en dat zou binnen vijf dagen of zelfs eerder kunnen gebeuren, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen Fox Business. Trump maakte op Truth Social bekend dat Iran en de VS de afgelopen dagen in gesprek zijn geweest over een "volledige en totale oplossing" voor de oorlog in het Midden-Oosten. In afwachting daarvan pauzeren de VS vijf dagen de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft nieuwe aanvallen gemeld op Iran. Daar wordt volgens de krijgsmacht infrastructuur van het regime bestookt, schrijven Israëlische media als de krant Haaretz.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Er is geen communicatie tussen Teheran en de Verenigde Staten, melden Iraanse persbureaus. Eerder zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS de afgelopen dagen met Iran in overleg waren getreden. In afwachting van de uitkomsten daarvan zei Trump op Truth Social dat hij had bevolen dat de Amerikanen tot nader order geen Iraanse energie-infrastructuur zullen aanvallen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie zegt dat de brandstichting bij ambulances van een Joodse organisatie in Londen vooralsnog niet wordt gezien als terroristisch incident. Wel wordt de situatie onderzocht door de terrorismebestrijdingsdienst, "inclusief de specialistische expertise die zij met zich meebrengt, en met alle onderzoeksinvalshoeken open", aldus de autoriteiten tijdens een persconferentie. Van een onlinebericht waarin de aanvallen worden opgeëist, wordt de authenticiteit onderzocht.
2 uur geleden