Honderdduizenden Duitsers in quarantaine vanwege coronavirus
BERLIJN (ANP/RTR) - Honderdduizenden Duitsers zitten in quarantaine vanwege het coronavirus, zegt de Duitse gezondheidsminister Jens Spahn. Een deel is zelf positief getest en veel anderen zijn in contact geweest met iemand met het coronavirus en moeten daarom binnenblijven.
Spahn is zelf recent hersteld van een besmetting met het longvirus. Hij zei tijdens zijn eerste persconferentie sinds zijn herstel dat hij "blij is dat hij geen zwaardere symptomen had".
Volgens de minister staat Duitsland op een cruciaal punt in de strijd tegen het virus. Het aantal mensen dat aan de beademing ligt vanwege het virus stijgt snel. November wordt een zware maand voor Duitsland, aldus Spahn.
Intensive care
Voorlopig zijn er nog voldoende bedden op de intensive care in Duitsland. Dat zegt Uwe Janssens van de Duitse organisatie van ic's DIVI. "Er is genoeg ruimte voor coronapatiënten en mensen met andere problemen."
Sinds maandag is er een gedeeltelijke lockdown van kracht in Duitsland. De regering hoopt het aantal nieuwe besmettingen zo flink terug te dringen. Volgens het hoofd van het Robert Koch Institut (RKI) is het nog te vroeg om te zeggen wat het resultaat is, hoewel de besmettingscurve lijkt af te vlakken. "Het gaat pas de goede kant op als het reproductiegetal voor langere tijd op 0,7 staat."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.
31 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.
46 minuten geledenCAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.
49 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.
3 uur geledenHELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.
6 uur geleden