Honderdduizenden demonstreren in Frankrijk tegen partij Le Pen
PARIJS (ANP/AFP) - Honderdduizenden mensen demonstreerden zaterdag in Frankrijk tegen Rassemblement National (RN). Vakbonden, verenigingen en linkse partijen hadden opgeroepen tot een "vloedgolf van het volk" om een nieuwe overwinning van de partij van Marine Le Pen tijdens de verkiezingen op 30 juni en 7 juli te voorkomen.
Volgens de politie waren zeker 250.000 demonstranten op de been, van wie 75.000 in Parijs. De linkse vakbond CGT zei 640.000 demonstranten geteld te hebben, van wie 250.000 in de hoofdstad. De demonstranten gebruikten verschillende slogans, zoals 'Het is niet nodig om op RN te stemmen om van Frankrijk te houden'.
De protesten verliepen grotendeels vreedzaam, maar op enkele momenten liep de spanning op. In Rennes, in het westen van Frankrijk, moest de politie enkele tientallen extreemlinkse demonstranten terugdringen met traangas. In Parijs werd door verschillende demonstranten vandalisme gepleegd. Ook bekogelden betogers agenten daar met flessen, waarop de politie traangas inzette.
Dit weekend zijn er ongeveer tweehonderd demonstraties gepland in het land. De protesten zijn een reactie op de grote overwinning van RN bij de Europese verkiezingen. De Franse president Emmanuel Macron kondigde naar aanleiding van de uitslag nieuwe parlementsverkiezingen aan. In de peilingen doet RN het opnieuw goed. In een poging om extreemrechts te blokkeren, heeft een groep linkse oppositiepartijen een samenwerkingsverband gevormd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft zaterdag weer luchtaanvallen uitgevoerd op Libanon. Bij twee aanvallen in het zuiden van het land kwamen volgens het Libanese leger twee personen om het leven. Israël zegt een Hezbollah-commandant te hebben gedood.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De linkse onafhankelijke kandidaat Catherine Connolly heeft zaterdag de presidentsverkiezingen in Ierland gewonnen. Met groot verschil versloeg ze de centrumrechtse Heather Humphreys.
6 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Meer dan 50.000 betogers hebben in het Spaanse Valencia actiegevoerd om het eerste jaar na de dodelijke overstromingen te herdenken en het optreden van de autoriteiten te bekritiseren. Ze eisen het opstappen van regiopresident Carlos Mazón.
6 uur geledenGAZA -STAD (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd op een vermeende strijder van de Islamitische Jihad in Centraal-Gaza, ondanks een door de Verenigde Staten bemiddeld staakt-het-vuren.
7 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De nieuwe Japanse premier Sanae Takaichi heeft in een "goed en openhartig" telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump verklaard dat het versterken van de banden tussen hun landen een "topprioriteit" is. Het gesprek komt enkele dagen voor Trumps bezoek aan het Aziatische land.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De geheime donateur die de Amerikaanse overheid 130 miljoen dollar schonk om de militairen te kunnen blijven betalen tijdens de shutdown is de miljardair Timothy Mellon, schrijft The New York Times. Mellon is een belangrijke geldschieter van president Donald Trump en heeft miljoenen gedoneerd aan zijn campagne van 2024.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft beloofd de terugkeer te regelen van alle overleden Israëlische gijzelaars die zich nog in de Gazastrook bevinden. Dat deed hij op de laatste dag van zijn bezoek aan Israël.
11 uur geleden