Honderdduizenden demonstranten de straat op na coup Myanmar
YANGON (ANP/RTR) - Honderdduizenden inwoners van Myanmar hebben vrijdag gedemonstreerd tegen de militaire staatsgreep in hun land. Er raakten volgens een getuige zeker drie mensen gewond toen de politie met rubberen kogels begon te schieten op een menigte in Mawlamyine.
Het gaat voor zover bekend om de grootste demonstraties sinds militairen anderhalve week geleden de macht grepen. Op videobeelden is te zien hoe de politie in Mawlamyine slaags raakt met demonstranten. Die gooiden met stenen en daarna klonken schoten. "Er zijn drie mensen neergeschoten", zei een medewerker van het Rode Kruis die getuige was van het geweld. "De menigte groeit nog steeds."
Ook op andere plaatsen in het land gingen aanhangers van de opgepakte leider Aung San Suu Kyi de straat op. Er waren onder meer protesten in hoofdstad Naypyidaw, de stad Dawei en provinciehoofdstad Myitkyina in Kachin. In Yangon, de grootste stad van het land, trokken honderden artsen langs de beroemde Schwedagonpagode en gingen ook voetbalsupporters de straat op.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
4 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
10 uur geleden