Honderdduizend Nederlandse coronasneltesten naar Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Suriname krijgt de beschikking over honderdduizend testkits om snel op het coronavirus te kunnen testen. De sneltesten komen mee op de reguliere vlucht van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) die zondag vanuit Amsterdam in de hoofdstad Paramaribo aankomt.
De levering is een onderdeel van een donatieprogramma van Nederland aan Suriname als steun voor de bestrijding van de corona-uitbraak. De afspraken hierover zijn gemaakt tijdens het werkbezoek dat president Chan Santokhi begin september aan Nederland bracht.
De Surinaamse minister van Volksgezondheid Amar Ramadhin tekende toen een schenkingsovereenkomst met zijn Nederlandse collega Hugo de Jonge. Suriname is daardoor een jaar lang verzekerd van beschermingsmiddelen tegen Covid-19. Naast de testen gaat het onder meer om handschoenen en schorten. Ramadhin heeft ook gevraagd naar vaccins van verschillende merken. Volgens hem heeft Nederland daar positief op gereageerd.
Ernstig
In juni stuurde Nederland al 250.000 vaccins naar Suriname. Nederland heeft toegezegd uiteindelijk 500.000 tot 750.000 vaccins aan Suriname te doneren, afhankelijk van de beschikbare voorraad in Nederland en de behoefte in Suriname.
De coronasituatie in Suriname is nog steeds ernstig. Uit de cijfers van zaterdag bleek bijna de helft van de geteste mensen positief te zijn. In de afgelopen weken hebben bijna 7500 mensen positief getest. Het aantal doden staat deze maand op 82, in totaal zijn in Suriname 803 mensen gestorven aan de gevolgen van het longvirus.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - Nieuwe luchtaanvallen hebben Iran en Koeweit, een bondgenoot van de VS, zondagavond opgeschud. De aanvallen, die nog niet zijn opgeëist, vonden plaats enkele uren nadat Iran en de Verenigde Staten voor de derde keer deze week vuur hadden uitgewisseld. De controle over de Straat van Hormuz was opnieuw het centrale thema.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de twee aardbevingen die Venezuela op 24 juni troffen, is opgelopen tot 4490. Dat meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez op Telegram.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk heeft voor het eerst een jaarlijkse herdenking gehouden voor Alfred Dreyfus, een Joodse legerofficier die eind negentiende eeuw ten onrechte werd veroordeeld voor hoogverraad. Exact 120 jaar geleden erkende het hoogste Franse hof van beroep Dreyfus' onschuld.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische verkiezingen zijn definitief op 27 oktober, heeft de coalitie van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt. Dat is de laatste datum waarop de verkiezingen volgens de wet moeten worden gehouden.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zondag zeker zes mensen gedood, onder wie een 9-jarig meisje. Dat meldden Palestijnse hulpdiensten. Het meisje kwam om het leven door Israëlisch vuur dat gericht was op het vluchtelingenkamp Al-Bureij, in het hart van de kuststrook. Het Israëlische leger zei niet op de hoogte te zijn van het incident.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het nieuwe Syrische parlement is zondag voor het eerst bijeengekomen, negentien maanden nadat rebellen Bashar al-Assad ten val brachten. De eerste zitting zou oorspronkelijk afgelopen maandag zijn, maar dat werd zonder opgaaf van redenen tot nader order uitgesteld.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Straat van Hormuz is open voor al het scheepvaartverkeer, stelt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). De Persian Gulf Strait Authority (PGSA), die werd opgezet door Iran voor het beheren van de zeestraat, zegt dat de Straat van Hormuz nog steeds is afgesloten.
11 uur geleden